– Robiliśmy wszystko, żeby nie stracić tej wyjątkowej nocy. Bardzo pomógł nam w tym zespół, który grał „bez prądu” – opowiadają tegoroczni maturzyści ZSP 4 w Łowiczu o swoim balu studniówkowym – którego początek opisywaliśmy na naszym portalu.

Jedna z niedużych stacji trafo w Strzelcewie
Jedna z niedużych stacji trafo w Strzelcewie

Podczas tej wyjątkowej dla maturzystów nocy, z soboty na niedzielę 5/6 stycznia, już po kilku godzinach zabawy, nieznani sprawcy dostali się do stacji trafo pod lasem i wyłączyli dopływ prądu m.in. do sali Mediolan, w której bawili się studniówkowicze.

Prądu nie było ponad godzinę. Co więcej, sytuacja powtórzyła się następnego dnia – w godzinach popołudniowych podczas poprawin. Na miejsce wzywane było pogotowie energetyczne.

– Otworzyć taką stację trafo to nie jest większy problem, wystarczy zerwać zabezpieczenia, ale trzeba wiedzieć jak to zrobić. Rzeczywiście, w nocy prąd nie dochodził do sali, najbliższych okolic oraz kilku posesji w Popowie – dowiedzieliśmy się od osoby z branży energetycznej.

Właściciele sali Mediolan złożyli zawiadomienie na policji, zaś studniówkowicze mogli bawić się godzinę dłużej.

Sala Mediolan w Strzelcewie
Sala Mediolan w Strzelcewie

Na tę chwilę policja nie komentuje w żaden sposób sprawy. Komentują ją natomiast zarówno uczestnicy tej, jak i kolejnych studniówek, które mają się odbywać w kolejne soboty w tej sali. 12 stycznia bawić się tam będą uczniowie I LO, a 19 stycznia – ZSP nr 2 w Łowiczu.

– (…) Wesel można mieć kilka. Ale studniówka!!! Jedna. Co za złośliwy debil (…) – skomentował zdarzenie nasz czytelnik.

Więcej na temat tego, co wydarzyło się w Mediolanie, czy było to duże utrudnienie dla uczestników balu oraz kto może stać za wyłączeniami prądu w Strzelcewie – w najbliższym Nowym Łowiczaninie.

Maturzyści z “Ekonomika” bawią się na studniówce [zdjęcia i film]

47 komentarzy

 1. Malgorzata Orzechowska

  Osobę,która dodała komentarz w imieniu KGW Strzelcew proszę o nie wypowiadanie się w imieniu wszystkich kobiet. Jest nas 22 i nie każda źyczyła by sobie takich komentarzy. Proszę wypowiadać się w swoim imieniu.

 2. Najpierw to trzeba się zastanowić jaki jest pobór ilości prądu i czy transformator wytrzyma jak jest sala i mieszkańcy A nie od razu winić kogoś

 3. Kogo ta sala by niebyła to trochę nie wporządku, żeby odcinać prąd w trakcie trwania studniówki.
  Eh, zawiść.

 4. Mieszkancu Parmy. Co tam Cię w oczy kole, że zaczynasz pisać o jakiejś tam innej wsi?lepiej prosperuja niż sala u Ciebie na wsi? To boli? Właśnie taki typ ludzi jak Ty popsuł, a raczej próbował popsuć młodzieży najlepszą imprezę w życiu. Aż strach pomyśleć jak uprzykrzasz życie innym swoim nieudacznictwem. A tak apropo z tego co wiem, to wszystkie bale itp. czy to na wiejskich salach czy ekskluzywnych salach weselnych czy restauracjach były, są i będą robione w celach ” zarobkowych”.

 5. konkurencja maczała palce

 6. Nikomu w tych czasach się nie dogodzi ale to dziwne że konkurencja nie umie się pogodzić jedna pani na zebraniu nawet zapewniała że właściciel z woli jest w stanie zorganizować studniówkę w stanie 4dni że można ją przenieść …czy to trochę nie dziwne . Ludzie tu się bawią wasze dzieci z niech oni mają co wspomaga nać. Może ktoś chciał popsuć studniówkę ale młodzież tak fajnie bez prądu się bawiła że teraz ma co wspominać …..

 7. Mieszkanka gminy

  Polska to kraj wielu niedociągnięć i sprzeczności i trzeba z tym żyć. A ludzie robią gorsze rzeczy niż organizowanie imprez dla dobra wsi. Nikt Panu/Pani nie odmówi skorzystania z domu Ludowego bo jest on jak nazwa wskazuje dla Ludzi!!!

 8. Mieszkanka gminy

  Mieszkaniec Parmy-> Uprzejmy i zawistny człowieku, może przemyślisz swój wywód i zrozumiesz ze cel bali organizowanych na wsiach to przede wszystkim forma dbania o dobro wspólne. Mieszkańcy ów wsi poświęcają swój czas i ciężko pracują ZA DARMO aby ulepszać i mieć pieniądze w KGW lub Radach Sołeckich. Chyba warto bardziej docenić ludzi, którzy na tym świecie chcą jeszcze robić coś bezinteresownie i dla kogoś niż czekać profity dla samych siebie a nie utrudniać im prace i demotywować.

 9. Towarzystwo z wielkiego miasta Łowicza pobudowało się na peryferiach żeby mieć ciszę i spokój. A tu pod nosem ktoś wywalił imprezownię… Nie neguję tego ani nie pochwalam bo nie wiem jak to jest mieszkać koło takiego magazynu? wiem tylko że tym samym ludziom którzy sprowadzają się na wieś dla ciszy i spokoju przeszkadzają traktory, zwierzęta itp.

  • Koło gospodyń wiejskich

   ….. i szambo wypompowywane przed dom do pobliskiego rowu. To jest norma na wsi. Wielcy Państwo z wsi Łowicz. Poprzenosili się z Bratkowic, Dąbrowskiego czy Zaorza i myślą, że jak postawili kiepskie domy to im wszystko na wsi wolno. To trzeba pracować !

   • Czyli szambo do rowu jest ok? To jest właśnie wieś – szambo na pole, śmieci do lasu… To żadna norma, ludzie łamiecie przepisy. Tu nigdy się nic nie zmieni, dopóki sr..cie pod siebie

   • ELC chyba nie zrozumiałeś kto wylewa szambo.

   • Zrozumiałem tyle, że szambo do rowu to norma i przeszkadza to tym, którzy się z miasta wyprowadzili na wieś.

   • A może chodzi o to że państwo które pobudowało się na wsi wpuszczą szambo do rowu???

   • Z pewnością nie o to chodzi. Przecież ludzie szukają tam spokoju i stąd ich narzekania też na brzydkie zapachy. Jak ktoś buduje nowy dom to ma w projekcie przydomową oczyszczalnię,po co ma szambo wywozić do rowu czy w pole. Tak robią rolnicy,którzy mają beczkowozy,a nie mieszczuchy,to nielogiczne

   • Koło gospodyń wiejskich Strzelcew

    ….jeden nowy na wsi ma szambo, a i tak wylewa do rowu i smrodzi na całą okolice. Oszczędności !!

   • Rolnik potrafi inaczej zagospodarować szambo. Ciekawe ile osób ma oczyszczalnie…

 10. Taka inwestycja a na agregat prądotwórczy szkoda…. Zasilanie awaryjne powinno być skoro się za imprezy bierze dobre pieniądze….

 11. edyny w życiu bal trzeba sp….ć. Wesel można mieć kilka. Ale studniówka!!! jedna. Co za złośliwy debil. Lepiej sołtysowi stodoła by się spaliła jak ma się udać studniówka. To Reymont dostał nobla za opisanie samosądów na tym terenie. Co za niedouczony komentuje barbarzyński sabotaż w taki sposób na lowicz24. Hitlerowcy za sabotaż stawiali pod mur. Tu też powinno być podobnie. A policja umorzy sprawę, bo wiedzą kto to. Pewno ORMOwcy.

  • Ochotnicze rezerwy śnią się po nocach? A może szanowny z konkurencyjnych zmotoryzowanych? Na zwałku pod murem by stawiał, mocny gość.

 12. Monopol się kończy ?

 13. Mieszkaniec Parmy od żony czy też kogoś innego jak jesteś u rodziny na weselu też wołasz o badania a może tobie trzeba zrobić badania na wściekliznę. Zawiść ludzka nie ma granic powtarza się sytuacja podobna do Bochenia.

 14. Mieszczkaniec parmy

  Oddana do użytku w zeszłym roku sala weselna w zielkowcach również nie jest odebrana przez odpowiednie służby (straż kominiarz nadzór budowlany)mimo tego cały czas organizowane są tam imprezy typu Sylwester czy mający się odbyć w lutym bal ponadto imprezy te są organizowane są w celach zarobkowych i nie jest doprowadzamy od tego żaden podatek.dodatkowo osoby które przygotowywoja tam jedzenie nie posiadają akt.badan i książeczek do celu ep. Będąc tam na sylwestrze zapytałem Pan o te badania zostałem wysmiany.

  • Do szkoły to miałeś gościu pod górkę na pewno. Sklecić zdanie też trzeba umieć… Możesz jeszcze nadrobić braki. Są różne szkoły, dla dorosłych również. Wszyscy zyskają. Parma też…

 15. To pewnie Ci z kółka wzajemnej adoracji mieszkający zaraz za salą bo im ludzie będą chodzić przed domem ale jak by ich było STAĆ !! postawić taka sale to patrzyli by na to z innej strony / biedaki od bożych boleści.

 16. Kacper od tego są odpowiednie służby a Tobie jak dobrze na ziemi to siedz spokojnie pajacu na dupie i się zajmij swoim kiepskim życiem .

  • Nie znam Pana panie Michale ale widać że przemawia przez Pana zakompleksienie i malostkowosc a także brak kultury. Mam nadzieję że w kontaktach z bliskimi też jest tak samo Pan otwarty ze swoimi poglądami. Życzę udanego roku

 17. Od paru lat szkoły bawiły się w Woli Gosławskiej, a tu ciach i wszystko przeszło do Strzelcewa. Na tym jest chyba niezła kaska skoro ktoś robi na złość

 18. Od kiedy się organizuje poprawiny studniówek? Czy świat staje na głowie czy to ze mną jest coś nie tak?

 19. Tam zawsze była złośliwość ludzi i będzie w tej wsi strzelcew i strzelcew parcele wiem po sobie, zazdrość i tylko zazdrość. Ja miałem przypadek ze jakaś ze wsi stanęła w lesie na drodze jak jechałem autem co łaczy strzelcewy i mnie wyzywala od h….j ze to jej droga i mnie nie przepusci .

  • Mieszkanka Stzelcewa

   Panie Rafałem. Proszę nie uogólniać. Wszedzie znajdą się źli,głupi ludzie. Zapewniam Pana, że tak samo jest w Strzelcewie. Ogromna więlszość to spokojni, dobrzy ludzie. Życzę Panu żeby tylko takich spotykał Pan na swojej drodze.

 20. A może warto się zainteresować sprawa dlaczego ten obiekt organizuje imprezy nie posiadając jednocześnie pozwolenia na użytkowanie. Czy musi stać się kolejna tragedia, aby ktoś przyjrzał się legalności funkcjonowania tego obiektu?

  • No i zaczęły się posty w stylu “uprzejmie donoszę”.

   • Żadne uprzejmie donosze. Sprawa ma charakter oficjalny i jest przedmiotem zainteresowania odpowiednich jednostek administracji publicznych. Z drugiej strony jasne lepiej nic nie mówić i czekać na kolejny wypadek. Gratuluję podejścia.

  • Masz uzasadnione podejrzenia, to zgłoś odpowiednim organom. Trzeba do tego jednak odrobiny odwagi, a trolling zawsze smaczny i zdrowy.

 21. Konkurencja nie śpi, konkurencja odstrasza potencjalnych klientów. Tylko forma tej walki debilna…

 22. Wesel kilka a studniówka jedna??!!! W naszym pięknym kraju to i pogrzebów można mieć kilka

  • Jakby tak spojrzeć w statystyki to chyba średnio człowiek ma więcej studniówek niż wesel?

   • Koło gospodyń wiejskich Strzelcew

    Za moich czasów to przed maturą się uczyło, a nie balowała co chwila. ….. a to bal po podstawówce, bal gimnazjalny, a to studniówka / ówczesna młodzież to taka ni w du_e ni w oko takie bezmózgowia kompletne

   • Chyba starsze pokolenie , tzn rządzący itd mogą być oceniani z ich czynów teraz a nie bogu winna młodzież.Ale rakowania XD