Nie powiódł się drugi w tym roku, a piąty w ogóle, przetarg na przebudowę 112 m ul. Dolnej, która odchodzi od ul. Legionów w dzielnicy Korabka. Miasto będzie dalej szukać wykonawcy prac.

Urząd Miejski w Łowiczu, fot. archiwum NŁ
Urząd Miejski w Łowiczu, fot. archiwum NŁ

Firmy miały czas do godz. 10. dzisiaj 15 maja czas, aby złożyć ofertę w ogłoszonym przetargu, jednak żadna nie wpłynęła. Zakres prac obejmuje ułożenie krawężnika po obu stronach jezdni, położenie nakładki asfaltowej i wykonanie chodników z kostki.
Naczelnik Wydziału Inwestycji i Remontów w łowickim ratuszu Grzegorz Pełka powiedział nam, że miasto nie zrezygnuje z poszukiwania wykonawcy. Najprawdopodobniej podzieli zadanie na dwa obejmujące oddzielnie prace przy budowie jezdni i chodników i zleci je w drodze bezprzetargowej firmom, które zadeklarują się podjęcia robót.

4 komentarze

  1. Marek Kardialik

    Każdy by chciał mieć zrobioną ulicę i ja też, ale chyba wszystkiego tak się nie da od ręki. Cierpliwości.

    • To od ręki trwa 2 lata (ulica była wybrana w budżecie obywatelskim 2016) i nawet podstawowej dokumentacji nie ma przygotowanej. 2 lata i zero robienia cokolwiek w tej sprawie.

  2. Jak nie ma chętnych na przebudowę Dolnej to może znajdzie się na budowę Chabrowej? Tylko czy “władza” zechce cokolwiek z tą ulicą zrobić bo jak na razie 250m ulica “przerosła”możliwości rządzących w naszym mieście.

  3. a to nie będzie już dzielenie zamówienia, po to aby ominać ustawę??