Dziś rozstrzygnięty został przetarg na budowę nowego odcinka ulicy Bolimowskiej wraz z dwoma rondami w ul. Bolimowskiej i Warszawskiej. Pierwsze prace mają ruszyć już w kwietniu.

Przetarg wygrała najtańsza oferta złożona w przetargu – konsorcjum firm Trakt i PRD z Kutna opiewająca na 19 mln 990 tys. zł. To samo konsorcjum w latach 2017-2018 wybudowało ulicę Dmowskiego i rondo w ul. 1 Maja a w 2018 roku zrealizowało przebudowę ulic Słowackiego i Norwida. Drugi oferent, łódzki oddział firmy Strabag proponował za te same prace 25,5 mln zł.

Naczelnik Wydziału Inwestycji i Remontów Grzegorz Pełka powiedział nam, że podpisanie umowy z kierownictwem firmy Trakt wyznaczono na 28 marca, w kolejnych dniach dojdzie do przekazani części lub całego placu budowy. Pierwsze prace będą dotyczyć wyburzenia pustostanów znajdujących się za sklepem Mila oraz prac ziemnych, w tym zdjęcia ziemi w miejscu gdzie powstanie nowa droga.

8 komentarzy

 1. Kolejna inwestycja w Łowiczu i znowu wygrywa Trakt Kutno! To już się staje nudne i po co robić te przetargi jak zawsze wygrywa Trakt! Powinno się bliżej przyjrzeć jak sa rozstrzygane te przetargi!

 2. Wszędzie budują i jakoś wszystko funkcjonuje u nas zawsze żle robią żle nie robią żle.Zakupi się helikoptery transportowe i będą przewozić ludzi do miasta wraz z samochodami.

 3. Na rynek A2 trzeba będzie jechać przez Łódź najlepiej

 4. No to współczuć mieszkańcom Zatorza. Jak firma będzie takim tempem budować Bolimowską jak zabierali się za Słowackiego i Norwida to życzę powodzenia

  • a co to mieszkańcy Zatorza pępkiem świata są? troche cierpliwości by im się przydało, bo jak na razie nic im nie pasuje.

   • Ciekawe czy jakby przez Twoje osiedle albo kolo domu przejezdżało kilkaset tirów i kilkadziesiat pociągów na dobe to też byłbyśbyl taki szczesliwy głupku jeden! Jak tam nie mieszkasz to po co takie głupie komentarze!

   • Na razie to tobie nic nie pasuje.

 5. Jak tak dalej pójdzie to się od strony Warszawskiej i Bolimowskiej mieszkańcy ani nie wyjadą ani nie wyjadą.