Firma NB Serwis Sp. z o.o. z Warszawy wygrała przetarg na uruchomienie w wybranych miastach woj. łódzkiego systemu roweru publicznego w ramach projektu Rowerowe Łódzkie, w którym jest też Łowicz. Jakie są jednak szanse, że zacznie on działać jeszcze w tym sezonie letnim?

Asier_Relampagoestudio / Freepik

Urząd Marszałkowski w Łodzi poinformował, że w postępowaniu przetargowym złożone zostały dwie oferty firm NB Serwis Sp. z o.o. (spółka zależna od Nextbike Polska) i EGIS BIKE Polska Sp. z o. o. Budżet zadania składa się z dwóch kwot: inwestycyjnej i eksploatacyjnej, a wynosi łącznie 28.453.212,39 zł. Wygrała oferta NB Serwis, która mieściła się w ww. cenie (oferta EGIS BIKE Polska znacznie ją przekraczała).

– Termin realizacji prac (…), tj. dostawa i uruchomienie systemu wypożyczalni roweru publicznego ma nastąpić w termie 105 dni od daty zawarcia umowy z wykonawcą – informuje dział prasowy UM w Łodzi.

System samoobsługowych wypożyczalni rowerów publicznych ma zostać uruchomiony jednocześnie we wszystkich miastach partnerskich. Skoro jednak podpisanie umowy jest planowane dopiero na czerwiec, a termin uruchomienia systemu to kolejne 3 i pół miesiąca, to raczej niewielkie są szanse na to, że rowery miejskie zaczną jeździć po Łowiczu jeszcze w tym sezonie letnim (mimo że takie były na początku plany).

O tym, czy jest szansa na rowery publiczne w te wakacje i czy Łowicz jest na nie gotowy pod względem infrastruktury ścieżek rowerowych – przeczytasz w tygodniku Nowy Łowiczanin w czwartek, 7 czerwca.

Komentowanie nie jest możliwe.