Przetargi nieograniczone na sprzedaż dwóch dużych działek w sąsiedztwie ulicy Kolejowej i skrzyżowania Powstańców z Kaliską w Łowiczu ogłosiła spółka PKP S.A Oddział Gospodarowania Nieruchomościami w Łodzi. Spółka nie sprzedaje jednak prawa własności do działek, ale prawo użytkowania wieczystego.

 

Przetargi mają odbyć się 21 maja. W porównaniu z pierwszym przetargiem, który odbył się ponad rok temu, ceny działek zostały znacznie obniżone.

PKP chce sprzedać prawa użytkowania wieczystego nieruchomości niezabudowanych o powierzchni 33.477 m2 – wzdłuż ulicy Kolejowej i stacji trafo za Syntexem oraz drugiej działki o powierzchni 5.226 m2 położonej bezpośrednio przy skrzyżowaniu Kaliskiej z Powstańców w Łowiczu.

– Cena wywoławcza większej działki inwestycyjnej uległa znacznemu obniżeniu w stosunku do ceny wywoławczej z zeszłego roku z 1.400.000 zł do 750.000 zł. Cena wywoławcza mniejszej działki., która może być przeznaczona np. na cele mieszkaniowe również została obniżona z 400.000 zł na 350.000 zł – powiedziała nam Maja Jakubowska z Wydziału Marketingu i Obrotu Nieruchomościami PKP S.A. Oddziału Gospodarowania Nieruchomościami w Łodzi.

(Marcin A. Kucharski | marcin.kucharski@lowiczanin.info)

Komentowanie nie jest możliwe.