To decyzja, która wiele mówi o stosunkach panujących na linii Urząd Gminy Głowno a Rada Gminy. Wygląda na to, że nie są to, niestety, stosunki wzorowe.

Trudna współpraca z Urzędem Gminy Głowno oraz problemy z łączeniem obowiązków samorządowych z pracą zawodową przesądziły o rezygnacji radnej Doroty Kulawczyk z funkcji przewodniczącej gminnej komisji rewizyjnej.

Oświadczenie woli w tej spawie radna wygłosiła na sesji Rady Gminy Głowno 30 marca, a formalnie jej decyzja ma zostać przyjęta przez radę na sesji kolejnej.

Ostatnie posiedzenie komisji rewizyjnej przed rezygnacją przewodniczącej odbyło się 15 marca. W planie pracy na ten miesiąc komisja miała uchwalony m.in. punkt “kontrola Środowiskowego Domu Samopomocy w Woli Zbrożkowej w zakresie rozliczenia przekazywanych dotacji w 2016 r.”. Jednak w toku przygotowań do posiedzenia, po uwadze ze strony Urzędu Gminy, że komisja nie może przeprowadzić takiej kontroli, ten punkt porządku obrad został zmieniony na “informację na temat bieżącej działalności Środowiskowego Domu Samopomocy w Woli Zbrożkowej oraz na temat wykorzystania dotacji przekazanej przez wojewodę łódzkiego na rozbudowę tej placówki”. Ostatecznie, po dyskusji, punkt ten zdjęto z porządku obrad, a na przewodniczącą spadła odpowiedzialność za   zmianę planu pracy komisji, do czego uprawniona jest jedynie rada gminy. 

Skutkiem tej sprawy jest rezygnacja Doroty Kulawczyk z funkcji przewodniczącej komisji rewizyjnej.
– Nie ukrywam, że podejście urzędu gminy do komisji rewizyjnej znacząco utrudnia wykonywanie obowiązków przewodniczącej. Wymaga to zwiększonego zaangażowania i dyspozycyjności, na przykład występowania o opinie prawne z zewnątrz czy poświęcenie kilku godzin na czytanie rozporządzeń czy ustaw, czego niestety nie jestem w stanie pogodzić z moją pracą zawodową – mówiła radna. Wyraziła też nadzieję, że na jej miejsce znajdzie się osoba bardziej dyspozycyjna, która będzie w stanie kierować komisją w tak niedogodnych warunkach.

Więcej o sprawie napiszemy w gazetowym wydaniu “Wieści”

Dorota Kulawczyk składa oświadczenie, 30 marca 2017. Fot. Elżbieta Woldan-Romanowicz

12 komentarzy

 1. A jak chciał w roku 2016 za prawie milion zrobić tylko drogi na Makolicach i nigdzie nic wiecej tego nikt nie przypomni. Dobrze ze Rada odrzuciła ten projekt i uchwalił swój.

  • Pomysły wójta, ciekawe kto mu tak doradza bo chyba nie przyjaciel, może ktoś kto bardzo na jego stanowisko chce wskoczyć.

 2. uważam że wójt równo traktuje całą gminę przykładem tego może być to że szkołę w Popowie wybudowano na końcu również są w okolicach Popowa drogi które są w kiepskim stanie a naprawia się np. w Woli Zbrożkowej , Kadzielinie czy Antoniewie

  • Wola Zbrożkowa, Kadzielin, Antoniew… wszystko w tej kadencji, kiedy są zalążki demokracji. Proszę sobie przejrzeć jak wyglądały inwestycje w dwóch poprzednich kadencjach, kiedy Wójt miał “swoją radę”.

  • Jak miał swoją radę to robił tylko dla swoich taka jest prawda bo mu się nikt nie sprzeciwił. Na szczęście teraz w końcu rada jest wymieszana i dopiero teraz w tej kadencji są inwestycje też w innych wsiach. Może ludzie przejrzą na oczy i nie będą na niego głosować bo nie warto. Wójt powinien dbać o całą gminę,są jak chce tylko o Popów to niech się zrzeknie stanowiska i sołtysem Popowa zostanie

  • o szkole w Popowie to bym nie wspominała, raz ze po co taka wielka jak tam dzieci nie ma, ile to pieniędzy na samo ogrzanie idzie. a dwa, ze zaraz odejdą do innych szkół przez afery z panem dyrektorem w roli głównej

 3. magdalena

  Przestańcie szargać człowieka, który czyni tyle dobrego dla mieszkańców gminy (porównajcie sobie sąsiadujące gminy). Najprościej jest kogoś opluć i poniżyć będąc anonimowym. Nazywając kogoś nieudacznikiem i gamoniem świadczy to o waszej bardzo niskiej kulturze i szczeniackim zachowaniu…jednym słowem żenada.

  • Władza jakakolwiek ma to do siebie, że moze i powinna być oceniana. Naszym świętym prawem jako wyborcy jest oceniać. Tak jest również z wójtem i jego ludźmi. To, że wójt jest dobry dla Pani wsi, nie znaczy, że jest taki dla innych.

  • Krytykujesz kogoś za anonimowość a sama się nie podpisałaś, może “sam” pan wójt się broni 😉

 4. Teraz mareczek spowoduje wybranie kogoś ze swoich. Trzeba te działania Mareczka i CZarusi zakonczyć.

 5. Popieram, z tymi gamoniami wójta jak ta jedna siedząca na zdjeciu nie warto współpracować. Oni są najmadrzejsi i wszystko wiedzą najlepiej. Wg tych maluczkich pana Mareczka współpraca jest wtedy gdy się robi tak jak oni zarządzą.

 6. I bardzo dobrze dziewczyno zrobilas po co to uzerac sie z tymi nieudacznikami wójta

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.