W niedzielę 6 stycznia, dzieci z Bobrownik skupione w kilku grupach działających przy miejscowej parafii przeszły przez część wsi zbierając ofiary na pomoc dla dzieci w Afryce.

Tego dnia parafię w Bobrownikach odwiedziła s. Ilona Firszt, karmelitanka, która na mszach świętych opowiadała o swojej 10 letniej pracy w katolickiej szkole w Dimako w Kamerunie. Obecnie, w Polsce, prowadzi biuro misyjne swego zgromadzenia. W rozmowie z nami powiedziała, że potrzeby w Afryce są ogromne, a każda nawet najmniejsza suma przekazana na misje się nie zmarnuje.

Około 20 dzieci wspólnie z siostrą i opiekunami, po mszy o godz. 11. śpiewając kolędy odwiedziło mieszkańców osiedla położonego w sąsiedztwie świątyni a także mieszkańców tzw. Traktu Łowickiego. Parafianie przyjęli kolędników bardzo ciepło, nie tylko wrzucali ofiary do puszki, ale mieli też przygotowane dla nich słodycze.

Przypomnijmy, że 6 stycznia w kościele katolickim obchodzona jest Uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli), jest to też Dzień Modlitwy i Pomocy Misjom.

Komentowanie nie jest możliwe.