Koronawirus skutecznie uziemił nas w domach i zmusił do zawieszenia życia towarzyskiego – i nikt nie odpowie nam, jak długo to jeszcze potrwa. W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców, miasto podjęło już jednak decyzję o odwołaniu zaplanowanych w okresie wiosenno-letnim imprez masowych.

Jak powiedział nam dyrektor Łowickiego Ośrodka Kultury Maciej Malangiewicz, coraz poważniejsze stają się plany odwołania zaplanowanych na 20 i 21 czerwca Dni Łowicza. Wynika to przede wszystkim z niepewności co do dalszego rozwoju sytuacji związanej z pandemią koronawirusa, zaś, aby zorganizować imprezę masową należałoby poczynić szeroko zakrojone przygotowania już kilka tygodni wcześniej.

Dodaje, że decyzję o rezygnacji z zaplanowanych pod koniec maja Dni Rawy podjęła już Rawa Mazowiecka i kilka innych miast. – Nasza impreza miała się odbyć raptem kilka tygodni później – mówi nam Malangiewicz. – Nawet jeśli to wszystko się uspokoi, to z czego tu się cieszyć, przy czym tu się bawić? – pyta retorycznie.

Przypomnijmy, że ŁOK miał już podpisaną umowę na występ podczas Dni Łowicza z zespołem Kombii (z Grzegorzem Skawińskim w składzie) za 40 tys. zł. Z tego co orientował się dyrektor ośrodka, w obecnej sytuacji artyści nie robią problemów i proponują przeniesienie koncertów na przyszły rok.

Michał Zalewski, naczelnik miejskiego wydziału kultury, informuje, że Dni Łowicza, to w obecnej sytuacji nie jedyna impreza masowa, która się nie odbędzie. W związku z obcięciem przez radnych dotacji na działalność kulturalną i przez pandemię koronawirusa nie odbędą się w tym roku także występy ludowe podczas Bożego Ciała.

Kolejnymi wydarzeniami, z których miasto rezygnuje z powodu koronawirusa są: wiosenny zlot Foodtrucków, Majówka Melomana, Łowicka Majówka Grillowa i Piknik Europejski z udziałem stowarzyszeń, a także kiermasz wielkanocny. Na Starym Rynku pojawią się co prawda świąteczne ozdoby, jednak mimo to miasto będzie apelowało o pozostanie w domu.

Naczelnik powiedział nam, że po rozmowach z burmistrzem, jego wydział doszedł do wniosku, że, aby zrekompensować mieszkańcom ten trudny czas, w bogatszej formule odbędzie się jesienią Księżackie Jadło lub z większym rozmachem zostaną zorganizowane przyszłoroczne Dni Łowicza.

7 komentarzy

  1. Ciągle pełno kretynów przy komputerach.

  2. a bozego ciala nie odwoluja??? co kler nie pozwoli 😀

  3. Będą obchody Katastrofy Smoleńskiej, spokojnie jeszcze kilka dni. Władysław – twoja Tereska krzyżem leży , ty też niedługo będziesz leżał, spokojnie chłopie – cierpliwości.

  4. A co za imprezy ludowe nie rub siary człowieku nic tu nie ma w lowiczu jedynie boże Ciało

  5. Wladysław

    A co z obchodami katastrofy smoleńskiej? Moja Tereska lubi krzyżem leżeć….

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.