Sobota 19 października, była aktywnym dniem dla łowickiej drogówki. Funkcjonariusze zatrzymali trzy prawa jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości.

Policja – zdjęcie zastępcze. fot. arch. NŁ

„Rekordzistą” wśród zatrzymanych był 30-letni mieszkaniec Skierniewic podróżujący Seatem Leonem, który nie tylko przekroczył najwyżej dozwoloną prędkość, bo o 63 km/h, ale też jego postępowanie było najbardziej nieodpowiedzialne i potencjalnie najbardziej niebezpieczne. Mknął bowiem przez Bobrowniki, gdzie droga jest wąska, nie ma chodników, a na poboczach często stoi sporo zaparkowanych pojazdów. Z złapany został przy szkole, gdzie obowiązuje 40 km/h.

Pozostali dwaj zatrzymani kierowcy zostali przez policjantów zatrzymani na ul. Poznańskiej, obaj podróżowali samochodami marki Mercedes.

13 komentarzy

 1. Temu wielce nieodpowiedzialnemu kierowcy już w zębach prawko oddali bo to był strażak i jechał do akcji (ratować ludzi)- żenada. Za takie zachowanie lejce powinni mu zabrać do końca życia.

 2. Szkoła nie szkoła, czy na całych Bobrownikach masz jakiś chodnik dla pieszych nie , wyjazdy z posesji są bezpośrednio na wąska ulice tak wiec ograniczenie prędkości masz uzasadnione.Sam się o tym przekonałem kiedy z pewnej furtki bezpośrednio na ulice wybiegło mi dziecko obok na połowie ulicy zaparkowany samochód gdybym tam jechał koło 70/80km/h doszło by do tragedii.Jeśli zdawałeś prawo jazdy i jesteś osobą myślącą zadbaj na drodze o siebie i innych.Pamiętaj że na drodze są też osoby z twojego otoczenia rodzinnego jak i znajomych.
  Pozdrawiam.

 3. Na starorzeczu w Łowiczu patrol powinien być cały czas i brać się za szeryfów na motorach i w samochodach

 4. No ale fajna służba ma miejscówka jadąc od szkoły w kierunku bełchów to najpierw liczą krzak gdzie wieje wiatr A potem dodają prędkość dziś się ustawili tam po 15:30 bo jechałem nikogo nie było A wracałem za 105 minut A byłem raptem kilometr od nich to już zmierzyli choc ich mijając powrotem to nie są fer tak auto schowane że wyskoczy w ostatniej chwili jak solista tylko że ten nie wyskakuje przed auto bo solista no na jeszcze ma lizak i na środku drogi pasowało by tego przebierańcy solista przejechać jak wtrąca na jezdnię po za pasem należącym do kolegi

 5. cała rzeczywistosc przez most w Kompinie jezdzą ciezarówki nik nic nie robi teraz objazd Arkadia tiry jada przez Mysłaków zwłaszcza w nocy bezkarnie Bednary- Nieborów jak przejazd otworzą to pedzą jak do ognia wszystko obce rejestracje gdzie jest policja czy tylko wiece rządowe obstawia czy dba o mieszkancow i bezpieczenstwo

 6. A na strzelcewie jeszcze gozej zapiepszaja po 150 i nikt z tym nie robi z miesiac temu postali 4 razy i nic i to rano jak aktywnosc po 16 i sie nie chowaja sam tego doswiadczylem jak mi mivali 100 metrow od domu,strach z dziecmi wyjsc ,czy tylko funkcionariusze plicji pracuja w godz porannych miedzy 7,a 8 jak zmiana?

 7. Przez całe Bobrowniki jest 40 km/h , nitylko koło szkoły .

 8. U nas znaki nie są doprecyzowane. Koło szkół powinny być podane godziny ich obwiązywania, na pewno nie powinny obowiązywać w nocy gdy nie ma tam dzieci. Chyba,że jest inny powód ich ustawienia np. zakręt.

 9. Pytanie ogóle,
  Dlaczego w soboty, niedzielę, święta oraz w ferie i wakacje przy szkołach obowiązuje prędkość 40km/h?

  Przecież wówczas uczniów nie ma w szkołach.
  Proszę o odpowiedź kompetentne urzędy.

  • Znajomy policjant mi tłumaczył, że w pobliżu szkół są place zabaw czy zajęcia pozaszkolne w wakacje. Ale często nie jest to w każdej szkole i nie wszystkie place zabaw sa dostępne poza godzinami pracy szkoły. Powinny być tabliczki z podanymi godzinami obowiązywania znaku lub zasłonięcie na czas wakacji gdy placówka nie pracuje.

  • Skoro chcesz odpowiedź “kompetentnych urzędów” to zwracaj się do odpowiednich urzędów/instytucji, a nie w komentarzach…
   Żal…

  • W całych Bobrownikach jest ograniczenie do 40.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.