Wszystkie wnioski złożone do wojewódzkiego Funduszu rozwoju przewozów autobusowych zostały rozpatrzone pozytywnie – dowiedzieliśmy się w biurze wojewody łódzkiego. Oznacza to większą liczbę linii autobusowych również na terenie powiatu łowickiego.

Przypomnijmy, że Urząd Marszałkowski w Łodzi złożył do wojewody wniosek o dofinansowanie do 29 nowych linii autobusowych, powiat łowicki – do 5, gmina Łowicz – do 1.

Przystanek PKS na parkingu przy ul. Starorzecze w Łowiczu. fot. Agnieszka Wojcieszek
Przystanek PKS na parkingu przy ul. Starorzecze w Łowiczu. fot. Agnieszka Wojcieszek

W województwie łódzkim było do rozdysponowania 15,5 mln zł, rządowa dotacja do 1 przejechanego km przez 1 autobus wyniesie 1 zł.

Wśród 29 propozycji Urzędu Marszałkowskiego są 2 linie na terenie powiatu łowickiego: Skierniewice – Łyszkowice – Łowicz oraz Skierniewice – Łowicz – Kiernozia.

Starostwo w Łowiczu wnioskowało o dofinansowanie 3 połączeń: Łowicz – Borówek – Łowicz – pod kątem dojazdu do DPS w Borówku; Łowicz – teren gminy Zduny – Łowicz oraz Łowicz – Urzecze – Zduny – Łowicz – z myślą o dojazdach do WTZ w Urzeczu.

Powiat wystąpił też o przedłużenie 2 istniejących połączeń. Pierwsze z nich funkcjonuje między Łowiczem a Jeziorkiem i chodzi o przedłużenie linii do Kocierzewa Płd. Drugie to połączenie Łowicz – Wejsce, które miałoby zostać przedłużone do Konstantynowa.
Gmina Łowicz wnioskowała natomiast o rozszerzenia komunikacji miejskiej na trasie Zielkowice – Parma – Placencja.

Warto dodać, że wojewódzki wniosek dotyczący linii Skierniewice – Łowicz – Kiernozia obejmuje teren gminy Bolimów i Nieborów.

Będziemy informować o tym, co dalej w tej sprawie.

3 komentarze

  1. To bzdura. Tyle samo było za wozo-kilometr do tej pory. Nikt nie pojedzie tam gdzie nie będzie pasażera przynoszącego zysk. Ci PiS-wcy trąbią o sukcesie, a jak oni chcą zmusić prywatnego przewoźnika, aby za darmo powietrze woził? Oni uważają że jest socjalizm i dyrektywami wszystko się załatwi. Niech jeden z drugim kupi sobie z 5 autobusów i zobaczy czy jeżdżenie po wyludnionych wioskach przyniesie im zysk?

  2. Niech przywracają, ale jak bilety miesięczne ulgowe kosztować będą jak poprzednio 170 zł lub więcej to już widzę ile ludzi będzie jeździło PKS’sem

  3. Zainteresowany

    Pożyjemy, zobaczymy.
    Oby nie było takiego “sukcesu” jak z programem Mieszkanie+.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.