Już po raz trzeci w ogóle, a po raz drugi we współpracy z Sanepidem, I LO w Łowiczu zorganizuje Dzień Sportu i Zdrowia. Plenerowa impreza na boisku szkoły odbędzie się w piątek, 20 września, w godz. od 9.30 do 12.

Wydarzenie jest adresowane dla młodzieży uczącej się w I LO, która nie ma w tym dniu lekcji, ale także dla uczniów szkół podstawowych i mieszkańców Łowicza. Uczniowie liceum Chełmońskiego wezmą udział w konkursie na najsmaczniejsze fit ciasto, którym na zakończenie poczęstują uczestników imprezy.

W strefie „zdrowia” będzie można skorzystać z nieodpłatnych badań m.in. ciśnienia krwi, cukru, konsultacji z dietetykiem, porad w dermobusie (diagnostyka nowotworów skóry) oraz dentobusie, czyli mobilnym gabinecie stomatologicznym (możliwość skorzystania tylko z dowodem osobistym).

W strefie „sportu” zaplanowano m.in. treningi zumby czy fitness na trampolinach, pokazy aikido i judo, a także turniej piłki siatkowej plażowej. Młodzież będzie mogła się sprawdzić na ergometrze wioślarskim, który udostępni ŁAS. Zdolność percepcji po spożyciu alkoholu i substancji psychoaktywnych będzie można sprawdzić przy stoisku policji, po włożeniu alkogogli i narkogogli.

Dodatkowo straż poprowadzi pokaz ratownictwa medycznego, a szkoła nauki jazdy „Rondo” udostępni symulator jazdy motocyklem. Bezpłatne przejażdżki konne będzie oferowało stowarzyszenie „Karino”.

Wiele atrakcji podczas Dnia Zdrowia i Sportu w I LO

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.