Trzy dni w pięknych okolicznościach przyrody spędzili absolwenci Państwowego Technikum Ochrony Roślin w Zduńskiej Dąbrowie. W weekend, 3-5 sierpnia, w Starych Jabłonkach koło Ostródy odbył się klasowy zjazd maturzystów z 1970 roku.

Dawni koledzy i koleżanki ze szkolnej ławy spędzili ze sobą trzy dni na malowniczych Mazurach. Na szkolnym zjeździe bawili się oni z całymi rodzinami. W tym czasie chętnie korzystali z turystycznych atrakcji okolicy oraz możliwości pływania po mazurskich jeziorach rowerkami wodnymi czy kajakami. Spotkaniom towarzyszyły wspólne rozmowy, żarty, szkolne wspomnienia oraz wzruszenia. Tematów do rozmów nie brakowało, bo choć od matury minęło 48 lat, seniorzy widują się regularnie co dwa lata, a nawet częściej.


– Uwielbiamy te spotkania, dlatego dbamy o ich regularność. W przerwach pomiędzy zjazdami często do siebie dzwonimy. Nasza przyjaźń musiała przetrwać tyle lat, bo my po prostu nie możemy bez siebie wytrzymać – powiedział nam Włodzimierz Gala jeden z uczestników wydarzenia.


Kolejną okazją do spotkania po latach będzie dla absolwentów pięćdziesięciolecie matury w 2020 roku. Okrągły jubileusz seniorzy uczczą w Skierniewicach.

O spotkaniu na Mazurach przeczytasz więcej już w czwartek w Nowym Łowiczaninie.

Komentowanie nie jest możliwe.