Ponad 30 osób z całego województwa łódzkiego przyjechało dziś, w niedzielę, 11 sierpnia, do gospodarstwa rolnego Piotra Płuski w Małszycach, aby dowiedzieć się jak wygląda hodowla ślimaków na rynek spożywczy.

Wśród osób, które przyjechały do Małszyc byli rolnicy, którzy już uruchomili hodowlę, jak i ci, którzy poważnie o tym myślą. – Rolnik nie może koncentrować się na jednym rodzaju produkcji, ponieważ ryzyko wystąpienia strat jest zbyt duże, oprócz posiadanych upraw, jako uzupełnienie coraz chętniej brana pod uwagę jest hodowla ślimaków. Zainteresowanie jest duże, sądzę, że jeśli byłaby taka możliwość zapełnilibyśmy też i drugi autokar – powiedziała nam Mariola Hernas z ŁODR w Bratoszewicach, które zorganizowało szkolenie dotyczące ślimaków.

W czasie spotkania, na polu padało bardzo dużo konkretnych pytań o hodowlę. Piotr Płuska na wszystkie odpowiadał i podkreślał, że w hodowli ślimaków najważniejsze jest zapewnienie im odpowiedniej wilgotności przez np. mikrozraszanie na całej powierzchni hodowli. Dzięki temu opuszczą one skorupę aby żerować.

Więcej w najbliższym wydaniu Nowego Łowiczanina oraz e-wydaniu.

Tagi:

19 komentarzy

 1. Hoduję z PSH już od kilku lat i mogę potwierdzić, że jak się zaangażujesz na 100 % w ten biznes i posłuchasz wszystkich rad firmy to sukces można osiągnąć. Ponadto mam zagwarantowany zawsze zbyt ślimaka.

 2. były ..hodowca towarowy

  Pytanie do organizatorów i do prowadzących? Gdzie sprzedać te ślimaki ?
  Skoro nie ma skupu?… Nie no jest przecież na stronach www, ale taki oto gips…|najpierw kup drogie reproduktory po 20 zł, gdzie normalnie kosztują 10 PLN, albo małe oseski, czy jajka za fortunę !!! Pasze, jakieś automaty itp.
  Ja się pytam, czemu nikt tego nie kupuje, skoro jest taki zbyt ?

  Nie wierzycie, to zadzwońcie to byle jakiej hodowli która tak szumie się ogłasza, że skupuje ślimaki!
  To zwykły chwyt marketingowy, aby sprzedaż ślimaki, których nikt nie chce inny kupić, czy to może być prawda ?

  Ja się pytam, czemu ośrodki doradztwa nie powiedzą gdzie je sprzedać?

 3. Miny zaproszonych bezcenne….

 4. Ślimaki??? A do czego to komu? Francuzi to tak, ale waleczny naród Polski będzie jadł ślimaki. A po czym ma mieć siłę?? Dajcie spokój. Koniec świata.

 5. Do Y
  Pamiętaj że z wolnej woli każdy będzie rozliczony.

 6. Przepraszam. Miało być robactwa A nie rybactwa. To co ma łuski i płetwy jest ok.

 7. Wolę kaczkę z jabłkami ewentualnie może być schabowy. Rybactwa nie jadam, czerniny też.

  • A propos “robactwa” – przez katastrofę klimatyczną (której namiastkę już powoli odczuwamy i która bardzo szybko się zbliża) będziemy zmuszeni zrezygnować w niedalekiej przyszłości z hodowli zwierząt na wołowinę (jest mało wydajna) na rzecz robactwa właśnie.

 8. Mam pytanie do hodowców.
  W którym miejscu Pisma Świętego jest napisane że to się je?

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.