Nie udało się podopiecznym trenera Mykoli Dremliuka “ugrać” żadnego punktu w meczu 7. kolejki III ligi. W ostatniej minucie spotkania  Pelikan stracił bramkę, przegrywając ostatecznie mecz z MKS Świt Nowy Dwór Mazowiecki 0:1 (0:0).

Plany, które zakładały, że Pelikan przywiezie z Nowego Dworu Mazowieckiego zwycięstwo, niestety nie zostały zrealizowane. Przeciwnik był silny, ale biało-zieloni byli równorzędnym partnerem do gry i wszystko wskazywało na to, że mecz zakończy się bezbramkowym remisem. Jednak zgodnie z powiedzeniem, że dopóki piłka w grze, wszystko może się zdarzyć, tak było i tym razem – w ostatniej minucie gospodarze zdobyli bramkę, wyprowadzając piłkę po szybkiej kontrze. Czasu na odrobienie straty już nie było…

– Przykro w taki sposób przegrywać, ale musimy to przyjąć i jeszcze lepiej przygotować się na mecz derbowy. Wiemy, że też czeka nas ciężkie spotkanie. W meczu ze Świtem byliśmy dobrze zorganizowani. Na początku dwie sytuacje mieli gospodarze, później byliśmy dobrze ustawieni, ale nic z tego nie wynikało. W drugiej połowie mieliśmy sytuację, gdzie mogliśmy strzelić bramki, ale dobrze popisał się bramkarz Świtu. Na koniec poszliśmy strzelać z rzutu rożnego, Świt wyprowadził kontrę, gdyż zawodnik gości był szybszy od naszego zawodnika i strzelili. Nie tego chcieliśmy, mocno chcieliśmy wygrać, wywieźć z Nowego Dworu Mazowieckiego trzy punkty, ale mecz pokazał, że nie byliśmy zespołem słabszym. Chłopaki walczyli do końca. Przykro przegrywać w ostatniej minucie, ale taka jest piłka. Musimy jeszcze bardziej pracować – skomentował trener Dremliuk.

7. kolejka III ligi – grupa I:
MKS Świt Nowy Dwór Mazowiecki – KS Pelikan Łowicz 1:0 (0:0); br.: Kamil Wiśniewski (90).
Pelikan: Maciej Humerski – Kacper Kaczorowski, Grzegorz Wawrzyński, Michał Żółtowski, Kamil Woźniak – Piotr Piekarski, Krystian Mycka – Maciej Wyszogrodzki, Patryk Pomianowski, Dominik Głowiński (68 Filip Kowalczyk) – Damian Warchoł.
Sędziował: Damian Krumplewski (Olsztyn). Żółte kartki: Piotr Basiuk, Kamil Wiśniewski i Mateusz Kwiatkowski – wszyscy Świt oraz Maciej Wyszogrodzki (2), Michał Żółtowski (2) i Krystian Mycka (2) – wszyscy Pelikan.

TS Konsport Sokół Aleksandrów Łódzki – MMKS Concordia Elbląg 4:1 (2:0); br.: Bartłomiej Maćczak 2 (19 i 79), Konrad Matuszewski (23) i Mikołaj Bociek (77) – Radosław Lenart (87).
MKS Kaczkan Huragan Morąg – Unia Skierniewice Sp. zoo 1:3 (0:1); br.: Anton Kołosow 2 (66 i 74 karny) – Michał Wrzesiński (18), Kamil Łojszczyk (65) i Marcin Pieńkowski (71).
GKS Pogoń Grodzisk Mazowiecki – RKP Broń 1926 Radom 0:2 (0:1); br.: Patryk Czarnota (33) i Przemysław Śliwiński (67).
MLKS Znicz Biała Piska – RKS Radomsko 0:0
ZKS Olimpia Zambrów – Polonia Warszawa SA 1:2 (1:0); br.: Marcin Paczkowski (15) – Sebastian Kobiera (55) i Krystian Pieczara (82).
KS Wasilków – KS Ursus Warszawa 0:1 (0:0); br.: Filip Dziełak (50).
MKS Ruch Wysokie Mazowieckie – OKS Sokół Ostróda 1:2 (1:2); br.: Eryk Matus (22) – Paweł Tomkiewicz (13) i Michał Stryjewski (45).
KS Lechia 1923 Tomaszów Mazowiecki – Legia II Warszawa SA (2019.10.23, śr, godz. 15.00)

1. OKS Sokół Ostróda (1) 7 18 16-8
2. MKS Świt Nowy Dwór Mazowiecki (2) 7 17 13-7
3. TS Konsport Sokół Aleksandrów Łódzki (6) 7 14 17-11
4. Legia II Warszawa SA (3) 6 13 11-5
5. KS Pelikan Łowicz (4) 7 11 17-10
6. MKS Kaczkan Huragan Morąg (5) 7 11 13-10
7. Unia Skierniewice Sp. zoo (10) 7 10 13-13
8. RKP Broń 1926 Radom (11) 6 10 7-7