W czwartek 17 października pod Nieborowem, jeden z kierowców jadących w stronę Nieborowa zaobserwował bardzo ciekawe zwierzę, w pierwszej chwili myślał, że to sarna albinos, prawdopodobnie kozioł.

Ewa Pacler, która wraz z mężem Sylwestrem prowadzi Gospodarstwo Agroturystyczne „Pawie Oczko” w Łasiecznikach, w którym można oglądać różne, dzikie jak i hodowlane zwierzęta powiedziała nam, że faktycznie niedawno w ich okolicach pojawiła się taka „zjawa”.

Jej, mąż Sylwester wyjaśnia, jednak, że nie był to kozioł sarny, ale dwuletni byk daniela, który jest cały biały. Obserwował go przez lornetkę ze swego gospodarstwa. Zwierzę przeszło przez drogę do Bolimowa i kierowało się w kierunku Bednar. – Jeśli to nie jest uciekinier z niewoli, to w stanie dzikim biały daniel jest rzadkością, ale w naszej okolic, kilka lat temu taki osobnik był już obserwowany – powiedziała nam pani Ewa.

6 komentarzy

  1. Ewa Strożek .Bełchów.

    To zwierzę przeszło na drugą stronę przed samochodem naszym w okolicy bełchowa na drodze z dzierzgowa,weszło spokojnie do lasu ,niestety nie zdążyłam mu zrobić zdjęcia.

  2. Gdyby nie poroże można by pomyśleć że to biała dama z gatunku danieli . Nie było by to nic dziwnego biała dama z Nieborowa no i biała dama danielowa , w okolicy Nieborowa.

  3. Dopóki nie przeczytałam, że chodzi o albinosa to byłam pewna, że tym “dziwnym zwierzęciem” był mój pijany zarośnięty sąsiad wracający z libacji na czterech;-)

  4. Świetnie – dawajcie dokładnie znać gdzie przebywa. Za raz zawiśnie nad kominkiem jakiegoś wariata.

  5. Widujemy to regularnie w naszej okolicy… Bolimów-Wólka Łasiecka.. zawsze sam .. jakoś szczególnie ludzi się nie boi

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.