„Chodź – pomożesz walczyć!” – pod takim hasłem odbył się dzisiaj, 4 grudnia, koncert charytatywny w klubie Pracownia. Liczba jego uczestników zaskoczyła organizatorki i samą Magdę, dla której wszyscy oni przyszli.

mag-19

– Nie wierzę, że jest was tak dużo – powiedziała ze sceny wzruszona Magda, która mimo osłabienia po niedawno przebytej chemii uczestniczyła w całym koncercie. Również jej mama Agnieszka Więcławska była zaskoczona frekwencją w klubie. Przyznała, że wśród publiczności rozpoznaje bliskich i znajomych, ale jest też wiele osób, które widzi po raz pierwszy. – Chciałabym podziękować wszystkim darczyńcom i ludziom dobrej woli – mówiła nam.

W Pracowni wystąpiły zespoły grające covery oraz własne kompozycje – Koniunktura i Good News Band oraz Mateusz Jagiełło – gitarzysta wykonujący progresywny metal, uczeń II LO w Łowiczu.

Koncert zorganizowały Agnieszka Kołaczek i Karolina Antoniak, wolontariuszki akcji Zjedz obiad z seniorem i Szlachetnej Paczki.

Oprócz zakupu biletu wstępu, leczenie Magdy można było wesprzeć poprzez nabycie w formie cegiełek obrazów, maskotek i biżuterii, a także usług fryzjerskich i kosmetycznych – fanty zostały przekazane przez sponsorów, ale i osoby prywatne, w różny sposób związane z Magdą i jej rodziną. Trwają też prace nad uruchomieniem subkonta, na które będzie można wpłacać pieniądze na leczenie zmagającej się z chorobą nastolatki. 

Dlaczego zdaniem uczestników koncertu warto pomagać i jak Magda odebrała koncert napiszemy w czwartkowym wydaniu Nowego Łowiczanina. 

Komentowanie nie jest możliwe.