Znane są wyniki wyborów do Rady Powiatu Łowickiego, która od teraz będzie liczyła tylko 19 osób. Najwięcej mandatów uzyskał w niej KW PiS – 8. Kto zostanie starostą? Możliwe są rożne koalicje, nawet szeroka 14-osobowa.

Sprawujący od 6 lat władzę PSL, zdobył tylko 4 mandaty, jego koalicjant – Porozumienie Łowickie – ani jednego.

Po 3 mandaty zdobył KW Łączy nas Łowicz i KW Kukiz’15. Do rady wejdzie też jeden przedstawiciel KW Łowickie.pl. Niekwestionowanym rekordzistą jest dotychczasowy radny miejski Krystian Cipiński, który ustanowił nowy rekord oddanych głosów – zebrał ich aż 1.559. 

Oto oficjalne wyniki wyborów, które przed chwilą podała Powiatowa Komisja Wyborcza.

Mandaty uzyskali:

Okręg nr 1 (Łowicz): Janusz Michalak z KWW Kukiz’15, Marcin Kosiorek z KW PiS, Piotr Gołaszewski z KW PiS, Krzysztof Górski z KW Łowickie.pl, Krystian Cipiński z KWW Łączy nas Łowicz, Zbigniew Kuczyński z KWW Łączy nas Łowicz i Bogusław Bończak z KWW Łączy nas Łowicz.

Okręg nr 2 (Bielawy, Domaniewice, Zduny): Jacek Chudy z KW PSL, Jerzy Wolski z KW PSL, Marek Jędrzejczak z KW PiS i Aleksander Frankiewicz i KW PiS.

Okręg nr 3 (Chąśno, Łowicz, Kiernozia i Kocierzew): Michał Śliwiński z KW PSL, Piotr Malczyk z KWW Kukiz’15, Krzysztof Dąbrowski z PiS i Barbara Kołodziejczyk z KW PiS.

Okręg nr 4 (Nieborów, Łyszkowice): Krzysztof Figat z KW PSL, Tadeusz Kozioł z KWW Kukiz’15, Beata Sawicka z KW PiS i Waldemar Krajewski z Kw PiS.

150 komentarzy

 1. “Tak się składa że ja też. Kupę lat i to nie była przyjemność. Była dwulicową zakłamaną osobą szanującą tylko tych od których czuć było pieniądze. Do tego nie za bystrą i nie szczególnie zdolną”

  CIEKAWE KTO ŚMIERDZIAŁ PIENIĄDZEM W PODSTAWÓWCE GIMNAZJUM ALBO LICEUM?
  CZY TY CZŁOWIEKU JESTEŚ JAKIŚ CHORY NA GŁOWĘ??!?!
  WIĘKSZYCH GŁUPOT NIE CZYTAŁEM.
  A TY PISZĄC TAKIE RZECZY MOŻE NAPISZ CZYM SIĘ ZAJMUJESZ W ŻYCIU? JAKI JESTEŚ BYSTRY I ZDOLNY? CZYM MOŻESZ SIĘ POCHWALIĆ POZA TROLLOWANIEM W KOMENTARZACH

 2. W końcu może coś się zmieni na lepsze! Trzymam kciuki ! 🙂

 3. Dobra zmiana <3

 4. Czy dotychczasowy Starosta jest dziisaj w pracy? Wie ktoś czy pełni swoje obowiązki do końca?

 5. Pan F śpiewa od poniedziałku sobie ” To już jest koniec, nie ma już nic..”

 6. Nie wiecie co za debil pozostawiał dziury niezaklejone na Armii Krajowej. Dziś po deszczu TIRy zrobiły z ulicy pobojowisko. To naprawdę trzeba mieć nierówno pod sufitem żeby przez co najmniej dwa tygodnie olać sprawę.
  O tym że będą deszcze trąbiono w pogodynce od miesiąca. Łowicki kierowca to śmieć i każdy na Armii Krajowej ma urwać podwozie. Po co tam jeździ?

 7. szkoda natomiast że Gmina Łowicz, Gmina Nieborów Gmina Łyszkowice oraz inne okoliczne dalej dały się omamić przez PSL, który hamuje rozwój obiecuje wszystko od lat a tak naprawdę to nie robi nic. Gdyby mieszkańcy powiatu wyjechali tam gdzie nie ma już PSL u zobaczyli by w jakim tępię potrafi rozwijać się kraj, nie cieszyli by się z wąskich drug bez chodników, kiepskiego wodociągu i mitycznej kanalizacji. Na dofinansowanie z gmin i powiatu na dali się nabrać jak na przecenę w Tesco

  • Naród głupi cieszy się z obiecanej pracy,obietnic przekształcenia działek rolnych na budowlane,że coś wyrwie z funduszu sołeckiego ,nieświadomy,że to on o tym decyduje,lubi słuchać ;obiecanek-cacanek typu”może w tej kadencji nie zrobił,ale w tej to już zrobi dwa razy droższy obiekt”.Jak gość jest cwany to wszystkim,wszystko obieca,a naiwni wierzą jak żona alkoholika “może i jest zły,ale czasem był dobry”.

 8. Dobrze że być może powiat zmieni ludzi nie tylko w Radzie ale także na stanowiskach dyrektorskich itd, że ktoś być może zweryfikuje kompetencje niektórych osób które doprowadzają pośrednio nasz okręg do ruiny. Dlaczego szpital w Łowiczu to istna mordownia, tonąca w długach , brak lekarzy , tylko lekarze “słupy” siedzą na etatach a leczyć nie potrafią lub nie chcą – kto o to wszystko dba ? ludzie z gałęzi PSL…. nadchodzą mam nadzieje zmiany

 9. Ludzie którzy nie analizują tego co się dookoła dzieje , zagłosowali ślepo na PSL nie zauważając że to dzięki nim Powiat gminy itd tak słabo się mają , wszystko tonie w długach, zobaczcie szkoły ponadpodstawowe szpital, jeszcze w ostatniej chwili powiat sprzedał budynek kolegium naprzeciwko

 10. Ludzie – kiedy przychodzi walczyć o swoje małe krainy , nie ważne jest kto jak się pomaluje , nie ważne jaki ma komitet wyborczy, nie każdy który chce walczyć zakłada własny komitet, bo wtedy musiałby się skupić na budowie struktur a nie istocie sprawy – ważne że chce działać i coś dla nas robić. Ludzie mądrzy nie dlatego wybrali Pis że Pis jest taki wspaniały tylko dlatego że zaufali konkretnym osobą a nie ufają już tym z PSL widząc co się dzieje

 11. Narodzie , ludziska cośta wy porobili?, swojakówśta pogonili, a zakłamńcówśta do dom wpuscili??? Oj nie tak Boryna chcioł księnżacki naród widzieć, oj nie tak.

 12. wąsacz wypierdalasz chodzić po Wiciu boso, koniec chłopków w Łowiczu !!!

 13. Najważniejsze że jest zmiana , że PSL w końcu zostanie trochę odsunięty

 14. Nikt nie głosuje na PIS, a PIS ma prawie połowę mandatów.
  Proponuję, żeby wyborcy PISu mogli wyjeżdżać na wakację tylko na Węgry. Koniec z Hiszapnią, Grecją itp. itd.
  To nauczy ich głosować odpowiedzialnie.

  • Wyborcy PiS jezdza tylko nad polskie morze i w polskie góry i tylko za 500 plus. Nie ważne ze czasami wyjdzie ich drozej niz do Grecji. Oni nigdy nie byli dalej niż w Reichu po starego Passata i to im wystarczy. To prawdziwi lokalni patrioci, tylko czasem kebsa z baraninką u turka opedzlują 🙂

   • Bałtyk jest piękny. Nasze góry również. Nie każdy potrzebuje do Grecji nawet jeśli taniej. Nie wszystko przelicza się na pieniądze.

  • Ludzie PIS są nadzieją Łowicza.

 15. Dlaczego redakcja NŁ nie puszcze linków Państwowej Komisji Wyborczej o wynikach wyborów w Łowiczu i powiecie Łowickim ?!

 16. Czy burmistrz Wolski będzie nakłaniał dyrektorów urzędów, szkół itd. do uczestniczenia w uroczystościach religijnych ? Jak ta sprawa może wyglądać ? Czy instytucje państwowe zachowają charakter świecki ? Czy sprawa wiary pozostanie prywatną sprawą podwładnych ? Jak to się może przedstawiać gdyby Wolski został burmistrzem ?

  • …najpierw trzeba nim zostac!,wierzysz w mżonki?hahahaha…panie Kaliński powodzenia,pan ma wyksztalcenie nie to co rywal,ja i nie tylko ja nie chcemy aby włodarzem naszego miasta został niedouczony prostak!!!

   • Dlaczego piszesz że Wolski to prostak ? Nie rób tak !!! Raczej ty zachowujesz sie jak prostak pisząc tak o naszym przyszłym burmistrzu.

   • …hahahaha nie badz śmieszny!Za dwa tygodnie tu napisze…nawet Kasia Słoma ma lepsze wykształcenie niz twoj wirtualny burmistrz!

   • Nasz przyszły burmistrz Wolski ma charyzmę i pociągnie za sobą tłumy wyborców i ciebie gucio też.

   • nie pociagnie tylko wyciagnie stanowiska dla swoich i nagrody jak pani Szydło-“..te nagrody im sie po prostu nalezały”-…na szczescie to tylko marzenie,burmistrzem zostanie p.Kaliński!!!

   • Nie gucio. Nagrody nie będą duże ale za to uczciwe jak premier.

   • Gucio to fanclub Słomy albo sama Słoma. Była Dyrektor mianowana bez konkursu i oskarżana przez podwładnych o mobbing ,;) także nie ma się co przejmować taką patologia 😉 krzyczą głośno bo “ambitna i odpowiedzialną” dostała kosza od wyborców i nie weszła do rady 😉 brawo wyborcy! Koniec z układzikami. Wolski was pozamiata i tego się boicie 😉

   • Kazdy chciałby dostać takiego”kosza”od wyborcow jak Kasia Słoma-439głosow!!!Brawo Kasia!!!

 17. Wiadomo że jeśli koalicja w Powiecie to PIS, Kukiz, Kalińśki. Tutaj trzeba ponad podziałami! Byle nie PSLe

 18. Region pokazał i pokazuje, że chce zmiany! Jestem z Was dumna kochani sąsiedzi!

 19. tylko nie PSL

  To jest ogromny sukces! Pana F każdy miał dosyć!

 20. UWAGA! UWAGA! Wielka wyprzedaż garniturów Andrzeja Boguckiego, już w najbliższy poniedziałek na targowisku w Kiernozi! Wielki, bolesny powrót “pana” do nieswojego pałacu!

 21. Nie będzie posad dla swoich ludzi… huhuhu. Smuteczek 😛

 22. odsunąć PiS do opozycji zarówno w powiecie, jak i w mieście, to najlepszy pomysł !

  • Niestety raczej ŁnŁ albo Kukiz za stołek wicestarosty stworzy koalicjęz PiS. Wielka koalicja bez PiS mało realna, chociaż nie powiem, gdyby nie mieli władzy przy 8 radnych to byłby fenomen 🙂

 23. chłopki gumowce i w pole a nie do władzy !

 24. Tym razem wygra pragmatyzm

 25. Uważaj Kriistofer żebyś się jeszcze nie zdziwił 🙂

  Mistrz trolowania i obrażania z ukrycia.

 26. Dobrze że tej przygłupiej Słomy nie ma. dzizas co za pusstak

 27. trzeba głosować na to co było czyli Kalińskiego!

 28. No to się łowickie PiSiorki zagoniły w kozi róg.
  Chciałoby się rządzić w powiecie, no ale do tego potrzebna koalicja. A z kim?
  No i tutaj problem.
  Trudno przypuszczać, żeby Janusz Michalak zapomniał to, w jaki sposób potraktował go nasz PiSowski “kieszonkowy Machiavelli”. A był to sposób taki, który powinien każdego odstraszyć od wchodzenia z nim w jakiekolwiek porozumienia.
  Z Kalińskim też trudno się będzie dogadać, skoro prowadzi się przeciwko niemu kampanię wyborczą – wieszając na nim psy i oczerniając.
  Tymczasem Kaliński ma pole manewru i negocjacji otwarte. 🙂

 29. Kosiorek wziął powiat i oto chodziło.PISrządzi powiatem a w miescie też się muszą z nimi liczyć.Kalinosiu powinien się kłaniać w pas.

  • Kalinowski jak wygra a na to wskazuje to jego ostatnia kadencja i ma Kosiorka gdzieś. PSL już go ograł nie raz to i Kaliński nie będzie miał problemu. Był już V-ce Starostą to pokazał klase jak się rządzi.Kłaniać to się będzie Kalińskiemu tylko czy on to zauważy.

  • Mam nadzieje że myślał Pan że wygra Wolski z kłanianiem się w pas, ale to tylko ich marzenie.

 30. Teraz Kaliński powinien pokazać Kosiorkowi gdzie jego miejsce

  • Tym bardziej że ma 3 głosy a Kosiorek 8.

  • Józuś – potrzebują się nawzajem. Jeden w mieście drugi w powiecie. Teoretycznie PIS mógłby wziąść Kukiza i pominąć Kalińskiego, ale naczelny członek miejskiej kliki Pan Michalak na to nie pozwoli, także potrzebują się razem. Jeżeli potwierdzi się, że w sejmiku województwa będzie rządził PIS, to dla dobra naszego miasta i regionu powinni się dogadać i iść na ustępstwa. Niestety Pan Kaliński do takich nie jest skory i nie poświęci swojej kliki.

 31. Wkońcu nastąpi porządek w tym powiecie

 32. PSL powinien być spokojny mają swojego członka z listy PIS w Łyszkowicach to zasili ich szeregi niebawem.,

 33. A jak to jest z Malesą ponoć miał być poważnie chory a startował z Kukiz15 i tam nikt się nie dopatrzył jego choroby psychicznej. Chodzą słuchy że Malesa tak tego nie zostawi.

 34. I dobrze się stało że Pogoniono Boguckiego bo niedługo by chciał cała Kiernozia rządzić tak jest w OSP KIERNOZI niby jest zarząd a go nie ma bo.zawdze Bogucki wie wszystko najlepiej innych zdanie się nie liczy

 35. Szabelski taki ładny wynik w Łyszkowicach i znowu go Figat wyrolował. Co za pech tak lekka kasa poszła koło nosa

 36. Nie ma co suszyć zębów ze zwycięstwa PIS-u, np.w okręgu Łyszkowickim , gdzie stary czerwony kuń trojański Krajewski z PSL-u wszedł do władzy pod płaszczem PIS-u.A to bedzie rżał głosem pseudoprawicy.Takich przebierańców jest jeszcze wielu, to się straszak uwiarygodnił w swoim gierdołku.

 37. Nareszcie pozbyliśmy się Figata i PSL-owskiej sitwy! PiS z Kukizem uzyskali fantastyczne wyniki. Brawo!

 38. Nieuki do nauki !!!
  Bogucki skorzystał z tego hasła wyborczego?

 39. W radzie zasiądzie syn najsłynniejszego inkasenta z targowicy. Można rzec, ludzi, niewiele wiecie, i taki “mądrze” głosujecie!!! Krystek, proponuję, żebyś ojca zgłosił na skarbnika powiatu!!!

 40. A Dorota lewą dupą?
  Pora wrzucić na luz ludzie
  Nie pozabijajcie się

 41. Nie cieszcie się , że Kasi nie ma w Radzie Powiatu, na nią czeka w ratuszu bardzo prominentna posada. Przecież trzeba zapłacić za ciężką pracę w kampami dla Burmistrza, będzie jego prawą ręką.

 42. najważniejsze że krzysztof f nie będzie już starostą
  każdy będzie lepszy od niego
  brak szacunku dla drugiego człowieka

 43. Zmiany są potrzebne i dobrze , że nastąpiło trochę przetasowań w powiecie , tylko ten Kukiz z Januszem M. to nieporozumienie.

 44. K.Słoma będzie jak wygra Kaliński.

 45. GOOD BYE – figat

 46. Dobrze że nie ma pana Boguckiego i Figata ale żeby posprzątać po nich burdel trzeba ostro wziąć się do roboty

 47. Ciekawa jestem po ilu miesiącach Kosiorek skłóci się ze wszystkimi i PSL ponownie dojdzie do władzy ?!

 48. To tero kasiorek bydzie starosta,tyn od spolek skarbu panstwa”prawa”?

 49. Nie ma K. Słomy!!! 😉 Już otwieram szampana. Brawo mieszkancy!!!

  • Szkoda tylko Jacka

   • jeśli żal ci Jacka to naprawdę trzeba było znaleźć lepszy przykład – załatwianie spraw w godzinach, spóźnianie się, a i chyba większego nieroba w um nie ma

  • anonim,nie lubisz kobit? to z toba cos nie tak!a moze ty homas?

   • A ksad wiesz że jestem facetem? Akurat tak się składa że jestem kobietą 😉 nie lubię niekompetentnych osób wypychanych wszędzie wiecznie na siłę po znajomościach. Tyle w temacie.

   • Ja z Kasia chodzilem do klasy i lepiej ja znam a ty piszesz bzdury…

   • Tak się składa że ja też. Kupę lat i to nie była przyjemność. Była dwulicową zakłamaną osobą szanującą tylko tych od których czuć było pieniądze. Do tego nie za bystrą i nie szczególnie zdolną.

   • I tak właśnie karma potrafi do człowieka wrócić. Nawet jeśli tak pięknie kreuje się na cudowną osobę. Pani Kasia nie jednej osobie zdążyła pokazać jaka jest naprawdę prywatnie. Kto sieje burze…

   • Widzisz Kasiu?Prawdziwych przyjacioł poznaje sie w potrzebie.Za to ze cos osiagnelas,zmieszali Cie z błotem,to zwykła zazdrość!!!Pozdrawiam Cie serdecznie,nie przejmuj sie trolami..

   • Pfff no jasne bo kazdy Kasi zazdrosci. Inego powodu byc nie moze. Jest tylko jedna prawdziwa prawda. Gucia prawda 🙂 a przeciez tyyyle osiagnela ze naprawde jest byc o co zadzrosnym. Buhaha fanclub Kasi?
    Karma to piekne zjawisko 😉

  • Nie tak prędko, bo możesz mieć kaca. Jeżeli Kaliński wygra w drugiej turze, co jest bardzo prawdopodobne i Bończak będzie zastępcą, to musi złożyć mandat i kto wchodzi z tej listy? Zgadnij?

   • Łowczy to są dwie różne rady. Rada powiatu a rada miasta. Więc na całe szczęście taki manewr nie przejdzie 🙂

   • Co nie przejdzie? Bończak zostaje wiceburmistrzem Łowicza i składa mandat radnego powiatowego. Wchodzi osoba z tej listy z największą kolejną ilością głosów.

 50. Najpiękniejszy dar to przebaczenie.
  Tam, gdzie nie chce się przebaczyć,
  od razu powstaje mur.
  Od muru zaś zaczyna się więzienie. Wspólnie dla ziemi łowickiej.

 51. Marcinku, Januszku i Krzysiu no to przytulas i do roboty.

 52. Bardzo wysokie podparcie uzyskali także radni Pisu Marcin Kosiorek i Piotr Gołaszewski – odpowiednio: ponad 1 tysiąc i prawie 750. Gratuluję

 53. Proszę dogadajcie sie tym razem i nie obrazajcie sie na siebie. Dosc straconych lat w opozycji.

 54. PiS górą

 55. A teraz weryfikacja dyrektorów i kadr. Dość PSLowstwa !!!

  • tak tak , mam nadzieje że tam troszkę przemieszają, powinno się troszkę pozmieniać bo się każdy czuje za pewnie i wielkie G robi

 56. A Pan Sobol dostał po uszach za swoje wpisy
  Pchał się gdzie mógł zachłannie na 1.. wybłagał i dupa…
  Więcej pokory i szacunku do innych

 57. Tragedia Pan K. starosta łowickim.

 58. nareszczcie Figat aut!!!!!!!!

  • szkoda że nikomu się nie chce – bo ktoś powinien się wsiąść za jego rodzinny biznes na kółkach , dawno tam chyba nie było kontroli 🙁 By Pan Starosta wiedział czy wszystko robi dobrze

   • Ten biznes nie wytrzyma konkurencji (brak paliwa z mleczarni,kierowcy już nie będą pobierać wypłat z PZDiT w Łowiczu,nie będą już mu orać na wiosnę i jesień oraz rwać pomidory)

 59. To teraz Wam PiS pokaże, niedługo zatęsknicie za Figatem i PSL-em.

 60. Zmiany są dobre i zdrowe

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.