Żaden powód nie jest usprawiedliwieniem dla wyrzucania domowych zwierząt. Z pewnością nie jest nim też też strach przed zakażeniem koronawirusem SARS-CoV-2, bo tym zarażają się tylko ludzie.

fot. Psiakowo i Spółka
fot. Psiakowo i Spółka

Tylko jednego dnia – 19 marca – do schroniska „Psiakowo” w Piotrowicach (gmina Bielawy) trafiło 11 psów, wymagających natychmiastowej pomocy.

Nie da się oczywiście stwierdzić czy zostały one wyrzucone przez właścicieli z powodu koronawirusa, ale rzadko zdarza się tam taka liczba w ciągu jednego dnia (wcześniej bywało to od około 40 – 60 psów miesięcznie).

W „Psiakowie” Centrum Adopcyjne wdrożyło dodatkowe środki ostrożności, ale pracuje normalnie. Wciąż można adoptować psa, po kontakcie na numer 693-691-963.

Przypomnijmy, że WHO jasno stwierdza, iż nie ma żadnego dowodu na przenoszenie SARS-CoV-2 przez zwierzęta, o czym pisaliśmy też w ostatnim Nowym Łowiczaninie.

8 komentarzy

  1. Dzisiaj w radio jeden facet wypowiadał się na ten temat. Wcale nie potwierdzono, że wyrzuca się teraz zwierzęta z uwagi na koronawirusa. Niestety cały czas są one wyrzucane z innych względów.:-( Statystycznie, w porównaniu z innymi okresami, wzrostu nie widać. Ludzie dość dobrze orientują się już w temacie epidemii i mimo wszystko “nie winią” zwierząt. Jeśli ktoś jest na tyle podły, że wyrzuca, to pretekst zawsze znajdzie.

  2. Cyt. “wcześniej bywało to od około 40 – 60 psów miesięcznie” – to i tak jest liczba przerażająca! To człowiek robi krzywdę tym zwierzętom i jest sam w tym wszystkim zwierzęciem najgorszym. Przecież 60 psów się tak po prostu nie gubi i nie wałęsa bez celu, nie są też niczyje. Po co bierzecie/kupujecie, dlaczego nie dbacie, nie sterylizujecie, pozwalacie na niekontrolowany rozród (głównie na wsi), dlaczego wyrzucacie? Umie ktoś znaleźć inną odpowiedź poza bezmiarem głupoty i brakiem choćby promila empatii?

  3. Karol z Karolewa

    Zdaje się (a nawet na pewno) głupotę i prymitywny debilizm trudniej wyleczyć niż koronawirusa. Dowody w niektórych wpisach pod tym artykułem.

  4. A zeby tak Twoja matka raka trzustki dostala szmato bez honoru co sie podszywasz… Synu dziw*i i cwe*a

  5. Paweł Karwat

    Wszystkie psy bezdomne powinni oddawać do baru Hanoi na Podrzecznej.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.