Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała na swojej stronie o likwidacji punktów poborów opłat na autostradzie A2 na wysokości Pruszkowa. To dobra wiadomość dla dojeżdżających samochodami z Łowicza do pracy w Warszawie.

„W chwili obecnej na obszarze PPO Pruszków zlokalizowanych jest 17 wysp dzielących, które miały służyć jako infrastruktura do przyszłego poboru opłat od samochodów osobowych. Przez to prędkość jest ograniczona do 40 km/h, co przy dużym natężeniu ruchu powoduje zakłócenia w płynności ruchu. Po likwidacji PPO Pruszków uzyskamy przepustowość i płynność ruchu przy jednoczesnym zachowaniu pełnych standardów bezpieczeństwa ruchu drogowego” – czytamy na stronie GDDKiA.

Planowo przebudowa związana z likwidacją tej infrastruktury ma się zakończyć w połowie 2019 roku. Likwidacja PPO jest możliwa, gdyż planowana jest rezygnacja z tej formy poboru opłat za korzystanie z autostrad. Jaki system będzie docelowo wprowadzony – na razie nie wiadomo.

Przypomnijmy, bo o tym już pisaliśmy, że w związku z planowaną budową Centralnego Węzła Komunikacyjnego w gminie Baranów, ministerstwo infrastruktury zamierza docelowo poszerzyć autostradę A2 na odcinku 88 km: pomiędzy węzłami „Łódź Północ” i „Konotopa”. Na odcinku pomiędzy węzłami „Łódź Północ” i „Pruszków” autostrada zyska trzeci pas ruchu, a na odcinku pomiędzy węzłami „Pruszków” i „Konotopa” czyli tuż pod Warszawą – czwarty pas. Modernizacja nie obejmie samych węzłów.

Będzie poszerzenie A2 między Łodzią a Warszawą SONDA

2 komentarze

  1. koniec darmówy.

    podpowiem co będzie.
    viatole w każdym aucie 🙂