Dziś, 3 września o godzinie 10.00 w budynku dawnego ośrodka zdrowia w Chąśnie, odbyło się uroczyste otwarcie jedynego w gminie Chąśno punktu przedszkolnego. W uroczystości uczestniczyła kadra pedagogiczna, władze gminy, ksiądz oraz rodzice wraz z dziećmi, które od poniedziałku będą uczęszczały do tej placówki.

Obsługująca go kadra pedagogiczna pochodzi ze Szkoły Podstawowej w Mastkach. Aktualnie zapisanych jest 21 dzieci. Są jeszcze wolne miejsca w placówce. – Mamy nadzieję, że dzieci będą przychodziły do pierwszego przedszkola w gminie chętnie i będą je w przyszłości dobrze wspominać. Pomieszczenia, w których znajduje się punkt przedszkolny są wyremontowane, mamy coraz więcej zabawek – mówiła podczas uroczystości dyrektor szkoły w Mastkach Katarzyna Rokicka.

 

– W ciągu miesiąca, może dwóch, przygotujemy plac zabaw dla przedszkola – zapewniał wójt Dariusz Reczulski.

 

Zajęcia w punkcie przedszkolnym będzie prowadziła Renata Szymańska.

Punkt przedszkolny został zorganizowany w budynku dawnego ośrodka zdrowia, po przekazaniu budynku przez powiat, na rzecz gminy. Wejście do przedszkola zostało zorganizowane od podwórza, ale to tylko plus, ponieważ jest tam miejsce gdzie można bezpiecznie parkować samochód.

((mak) | reporter@lowiczanin.info)

Komentowanie nie jest możliwe.