Zakończyły się już trwające po kilka godzin rozmowy Rady Nadzorczej Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Łowiczu z przedstawicielami Mlekpolu, Mlekovity i Polmleku. Decyzję w sprawie ewentualnego przyłączenia OSM do któregoś z tych podmiotów mogłoby podjąć walne zgromadzenie właścicieli.

W tajnym głosowaniu większość członków rady nadzorczej była za przyłączeniem do większego podmiotu. 7 osób było za połączeniem z Mlekpolem, 5 za Mlekovitą, a 3 za Polmlekiem. Siedmiu członków rady głosowało za zachowaniem samodzielności.

Prawdopodobnie jeszcze dzisiaj rada nadzorcza powoła nowy zarząd. Obrady wciąż trwają. Nie uczestniczą w nich członkowie dotychczasowego zarządu, który w tym tygodniu podał się do dymisji.

21 komentarzy

 1. Jak zbankrutuje mleczarnia to niechcialbym być w skurze przywódców rolnicy ich odwiedzą

  • Ten artykuł widzę 4 raz i zawsze ktoś bez komentarza wrzuca…
   Kolego przestań trollować, swoją drogą ciekawe ile w Grajewie płacą za taką robote…
   Bo za mleko przy średnich parametrach w łowiczu Mlekpol nie bedzie płacił tyle co w grajewie. A i jak przyjdą to jak myślisz z czego pokryją straty no chyba nie z własnej kieszeni tylko z naszych udziałów i tyle je będziemy widzieć…
   Nie mówię, że Polmlek to złoto i miód malina ale jako jedyni chcą oddać udziały, ja bym tam je z chęcią wziął i przestawił na opas i przestał się denerwować!

 2. A boczkowski po co tam przyjechał…pierwszy złodziej…

 3. Obserwator

  Ludzie prawda jest taka, że Ci co krzyczą przeciwko obcym podmiotom liczą, że ze spółdzielnią w łowiczu zrobią to samo co było w RYPINIE!!!!
  A wtedy okaże się, że nie tylko nie ma za udziały ale i za mleko może się kasa przykręcić!
  Przedłużanie na siłę i zgrywanie bohatera tylko osłabia spółdzielnie bo dostawcy zaczynają się czuć niepewnie i szukają alternatywy.
  Ciekawe jak wygląda wysokość skupu dzisiaj a a na początku maja czy czerwca, może ktoś by się podzielił takimi danymi?

 4. Co wybieracie, wolicie mleko po 1.5,6,7 zł i brak marki Łowicz czy Marke Łowicz i mleko po 0,9gr ?

  • To proste: każdy rolnik ma gdzieś markę, tylko liczy się to co otrzyma na fakturze, zaś spekulanci i oszuści nie chcą innego podmiotu, bo wiedzą że to będzie koniec kręcenia lodów na boku. Mam nadzieję, że jednak rolników jest więcej 😉 Do dzieła.

 5. Jak powoła nowy zarząd? Ogłosili konkurs, mają kandydatów? Czy wybiorą z pośród swoich- jak oststnio- mierny, bierny, ale wierny(sterowalny) Chłopy obudźta się , bo na biznesie się nie znata…
  Zdecydujcie czy chcecie ratować mleczarnie i markę ,czy wlasne pieniądze (udziały i cenę mleka)

  • W 100% się z Tobą zgadzam. Z samej znanej marki kasy nie będzie, bo gdyby tak było to nie byłoby takiej sytuacji jaka jest teraz, a z czegoś trzeba żyć. Schowajcie dumę do kieszeni a wyjdzie wam to na dobre

 6. Maskara

 7. Dokładnie tak. Czy ludzie nie potrafią zrozumieć, że na WŁASNĄ restrukturyzacje jest już za późno? Ostatnim dzwonkiem był rok, kiedy OSM Łowicz był na plusie (ok 500 000 zł!!! z obrotem 1,6 miliarda!).
  Panie Wojciechowski, w jaki sposób zamierzacie restrukturyzować spółdzielnię? Skąd wziąć pieniądze na obecne zobowiązania? Z czego podnieść rolnikom cenę za surowiec aby godnie żyli? Skąd wziąć pieniądze na podwyżkę pensji pracownikom?
  Skąd wziąć pieniądze na modernizacje taboru samochodowego? Czy ktoś z was widział w jakim stanie jeżdżą samochody odbierające mleko i samochody zaopatrzenia?

  • Skąd wziąć pieniądze na modernizacje zakładu w Łowiczu?
   Czy mając 20 mln zł straty (czerwiec 2018), masę kredytów, odpływających dostawców, słaby rynek zbytu to można się wyczołgać z dołka? Czyim kosztem?

 8. Oni chcą wykończyć Łowicz!! Dobrze wiedzą, że Mlekpol lub Mlekovita to koniec Łowickiego. Jedynie Polmlek jest zainteresowany utrzymaniem naszej marki na rynku.

  • Polmlek jest firma prywatną. Dla niego liczy się tylko zysk. Dzięki temu że polmlek was przejmie nigdy nie zrównacie się z ceną jaką ma woj. podlaskie. Zawsze będziecie z tyłu i nie będziecie mieli szansy rozwoju

   • Prawda jest taka, że Polmlek obiecuje utrzymanie marki i to wydaje się całkiem logiczne bo oni potrzebują mocnej marki, i jestem w stanie uwierzyć, że będą chcieli rozwijać ten brand. Co do płacenia za mleko to było mówione, że oni oferują cene Grajewa i to na papierze!

   • Darek po co PolMlekowi brand Łowickiego jeśli mają swój lepszy? Dziś Łowickie to nie to samo co 10 lat temu. Dąbrowski nie wiedział co to jakość i reklama.

  • Jestem pracownikiem byłej OSM, która została przyłączona do MLEKPOLU. Wraz z większością pracowników broniłem się przed przejęciem, jak się później okazało – niesłusznie. Sztandarowa marka została zachowana, ceny mleka i płace wzrosły, a zakład został zmodernizowany (i jest rozbudowywany do dziś). był tylko jeden szkopuł: wszystkie udziały wcięło (moje też – byłem członkiem spółdzielni)

 9. Stachu poszukaj se dobrego specjalisty

 10. Ci ludzie naprawdę nie kumaja bazy. Oni nadal wierzą w to że osm Łowicz może samodzielnie działać. Tak może ale nie w dzisiejszych warunkach handlowych. Tym bardziej że w kasie jest brak kasy przecież radny Miziołek powiedział że ten miesiąc jeszcze mają na terminowe wypłaty a kolejny stoi pod znakiem zapytania więc to wiele mówi miesiąc czasu i Łowicz będzie drugim ROTR !!!

  • A co to za autorytet radny Miziołek? To jego przewodniczenie radzie do tego doprowadziło. Nawet się przez ostatni rok nie zainteresował jaki jest stan kasy. Temu Panu dziękujemy. Starczy na wypłaty i we wrześniu. ciekawe komu zależy na tym, żeby takie bzdury wypisywać.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.