Rada Powiatu Łowickiego wznowiła dziś 29 listopada obrady po drugiej przerwie zarządzonej w nich 26 listopada. Radni wprowadzili do programu kolejne punkty, wybór składu komisji, ich przewodniczących, zmiany w uchwale dotyczącej diet i ustalenie wysokości wynagrodzenia starosty.

Na czele Komisji Edukacji, Kultury, Sportu, Turystyki, Młodzieży i Promocji stanął Krystian Cipiński (Łączy nas Łowicz). Zgoda koalicji PiS i Kukiz’15 na powierzenie komisji radnemu z opozycyjnego ugrupowania jest ukłonem w stronę tej grupy radnych i zaproszeniem do szerszej współpracy – usłyszeliśmy to wprost od jednego z radnych PiS.

Przewodniczącym sześcioosobowej Komisji Rewizyjnej został Piotr Gołaszewski (PiS), który wygrał w głosowaniu z Jackiem Chudym (PSL), przewodniczącym Komisji Budżetu i Finansów został Janusz Michalak (Kukiz’15), przewodniczącym Komisji Zdrowia i Opieki Społecznej, Porządku Publicznego i Bezpieczeństwa Obywateli został Krzysztof Dąbrowski, a Komisji Rozwoju Gospodarczego, Rolnictwa, Leśnictwa i Ochrony Środowiska Barbara Kołodziejczyk (PiS), która wygrała w głosowaniu z Jerzym Wolskim z PSL.

Starosta Marcin Kosiorek będzie miesięcznie zarabiał 9.660 zł. Rada powiatu Łowickiego ustaliła wysokość jego wynagrodzenia bez dyskusji. W uchwale przyjęto maksymalną stawkę wynagrodzenia zasadniczego czyli 4,8 tys. zł, maksymalną stawkę dodatku funkcyjnego czyli 2,1 tys. zł oraz dodatek specjalny w wysokości 40% łącznie wynagrodzenia zasadniczego i dodatku funkcyjnego, czyli 2.760 zł. Nowemu staroście nie doliczono dodatku za wieloletnią pracę, ponieważ nie przedłożył dokumentu potwierdzającego staż pracy.

Więcej na temat sesji Rady Powiatu w najbliższym wydaniu papierowym Nowego Łowiczanina 6 grudnia.

65 komentarzy

 1. Do sprawdzania wiele więcej Panowie Zarząd : szpital przede wszystkim ! remonty i remonciki, szkoły i ich laiccy dyrektorzy przez zarządzanie tylko przez mobbing , oraz prywata w podległych jednostkach np: kajakach – Ona ma własne i tylko te promuje namawia na ich korzystanie na afiszach ze służbowym tel co go dostała do starostowej roboty , prywata w karczmie – żarcie gratis , produkty gratis , prywatne imprezki gratis, kupa kasy a i oczy robi jak kot ze szreka i cuduje że się wywinie, Piotrek uwierz pociągnie Cię w dół. Przez te znajomości kajakowe stracisz dużo więcej niż się tobie wydaje

 2. gfgfgfdgdfg

  no to sie zacznie staczanie sie powiatu w dol

 3. Sprawiedliwy

  To nie Marsjanie atakują lecz ludzie, którzy nie osiągnęli w życiu tych stanowisk co chcieli, a teraz wylewa się zło w komentarzach.A szkoda bo mogliby powiedzieć prosto w oczy co sądzą a nie knuć po kątach….
  Myślą że może ugrają coś w ten sposób?

 4. Zieloni są dobrymi ludźmi. Wszyscy bez wyjątku, to ludzie anioly.Wara od nich.

 5. kochany panie starosto bardzo prosimy dokładnie rozliczyć zielonych.pewnie nie jednemu prokuratura mogła by zarzuty postawićz naczelnym na czele.

 6. Oj nie skaczće tak do gardeł innym….To że nie zawładnęliscie całym Lowiczen to tak boli bardzo…jeszcze karta kiedyś się odwróci

 7. Do nowego Zarządu:
  1. Sprawdzić ile godzin tygodniowo pracuję nauczyciele (we wszystkich szkołach Łącznie), po 19h/tydz. wystarczy, będzie mniejsze bezrobocie, a nie tylko wybrani godzin full a inni na bruk.
  2. Na jakich stacjach paliw było tankowane służbowe auto Jaśnie Wielmożnego pana z PSL starosty Figata?
  3. Czy panie sekretarz, dyrektor ds. oświaty, muszą jeszcze pracować w starostwie?
  4. Dokonać przeglądu wynagrodzeń pracowników.

 8. No i pan kajakarz też w kolejce po posadę czeka. Ciekawe kogo wyportkuje?

 9. Ci trzej panowie 1 z Pis 2 z Kukiz są śmieszni serio… wyglądają niczym Ekipa Wpierdolu

 10. Redakcja Do Rzeczy

  Zaczyna się. Już pan Trzoska nowy stołek ma. Zobaczymy za ile srebrników. Za chwile będą kolejni, będziemy skrupulatnie o tym informować. Kolejeczka bezrobotnych pisiorkow jest duża, albo tych co łatwe samorządowe pieniążki chcą zarabiać ( w tym tez w spółkach skarbu państwa)

 11. Ten Cipek to jakiś dramat i lanser….
  prawie jak Olo

 12. ANNA ANONIMOWA

  Ci co się nie udzielali politycznie na korzyść PSL to chyba raczej nie powinni się bać że zostaną zwolnieni ze Starostwa…. Panie Starosto , jak to będzie ???

 13. ale PIS może wreszcie zrobi porządek z emerytami

 14. Do ABC – w mieście Komisje jeszcze nie zostały wybrane!!!!

 15. A może już najwyższy czas przestać psioczyć, a wziąć się za robotę, bo jak mniemam jest dużo do zrobienia – Powodzenia życzę 🙂

 16. Bezstronny – Czym zasłużył się Pan Cipiński dla Łowicza ? Autentycznie nie wiem …

 17. Hahahahahah! To chyba kpiny, PiS pensję burmistrzowi oprotestował a jakoś radni burmistrzowscy pensji Staroście nie negowali.

 18. Powiat podał rękę ugrupowaniu, którego reprezentantem był/jest obecny burmistrz. Mimo różnych perturbacji pokazał klasę, zachęcając do współpracy. A co pokazuje obecny burmistrz – w zacietrzewieniu i niestety zapamiętaniu pokazuje plecy.

  • Masz racje i dodaj jeszcze jak zwolennicy p.burmistrza opluwaja pis w komentarzach

  • Chyba żarty. Nieraz przedstawia się propozycje, które wiadomo z gory ze druga strona nie przyjmie. Jedna komisja to faktycznie wyciągnięcie ręki ??? Czemu ta koalicja Przystawki-PiS nie dała władać opozycji komisją rewuzyjną???? Czemu, proszę o wyjaśnienie

 19. Krystian, jadą po Tobie jak po gowniarzu! Pogon zazdrośników trwa w najlepsze. Szkoda tylko, ze Twoich zasług w mieście nie widza. Trzymam kciuki za Twoja niezależność i ambicje, której hejterom brakuje. Fajnie, ze ktoś młody ze świeża głową zasiada w powiecie. Masz zaufanie wielu mieszkańców a hejterow spuść na drzewo. Oni i tak w życiu nie osiągną więcej jak siwe włosy i zmarszki mimiczne od sztucznego uśmieszku dla Ciebie.

 20. Wyjasnijcie

  Dlaczego nazywacie P. G. Amantem z KRUS, wszak to uczciwy, pracowity, żonaty samorządowiec

 21. Mieszkaniec

  Widzew pożegnał Pana Krajewskiego to do powiatu pewnie z nudów wpadł…

 22. PiS powinien teraz zrobić audyt w starostwie i sprawdzić jak to było ….

 23. Krajewski pis/psl to ten który pozadłużal Laktozę Łyszkowice? Co on tam robi? żeby nie było, że powiat z długów nie wyjdzie.

 24. Starosta i ten cały zarząd dno! Kozioł to jest sprzedawczyk/szumowina syn z domu mu spierdo.ił bo nie mógł z tym hu.em wytrzymać!

 25. W Pisuarze sama amatorszczyzna siedzi. Miny bezcenne. I myślą i co teraz i co dalwj bo nie wiemy co mamy robić ?

  • PiS powinien teraz zrobić audyt w starostwie i sprawdzić jak to było ….

   • Audyt finansowy konieczny , bo komuchy zagarniały kasę do wypasionych portfeli, za co staro- Kosiorek ma brać dodatek 40% specjalny ,za spec. służbę?

 26. Panie radny Śliwiński z PSL,
  żądam od pana zaświadczenia lekarskiego o zdolności pana do pracy !!!

 27. Miny tych z PO+PSL (1+4) bezcenne.

 28. czy sprawy patologi narkotykowej też należą do pana cipinskiego obowiązków.jeżeli tak to proszę się zająść epidemią narkomani w lowiczu.

 29. Jaki ukłon, co za tytuł. Widzę, że komisja rewizyjna w rękach naczelnego amanta Rzeczypospolitej Łowickiej. Dobre. Zasadą jest przyznawanie komisji rewizynej opozycji, więc żadnego ukłonu tutaj nie widzę. Cipiński nie daj się kupić tą ,,komisją”. Rób swoje i patrz im na ręce.

  • Z pewnością ukłon jest. Natomiast oddanie komisji rewizyjnej opozycji z bardzo prostego powodu jest niemożliwe, gdyż jeden radny może zasiadać w dwóch komisjach. Matematyka jest bardzo prosta, biorąc ilość radnych zgłaszanych do różnych komisji. proszę o nie sianie propagandy. Pozdrawiam.

   • To pani sieje propagande. Chodziło mi o oddanie przewodnictwa w tej komisji, co jest praktykowane. I to było możliwe, ale widocznie amant musiał ją dostać 🙂
    Panie Cipiński liczę na Pana aktywność i przyglądanie się tym osobom z zarządu. Da Pan radę

 30. Maksymalną stawkę
  maksymalną stawkę
  a administracji minimalną
  KARMA ZAWSZE WRACA
  PAMIETAM

 31. panie Cipiński czy Pan ma odrobinę honoru

 32. Dziwie się , że wybrano tego Pana od wolnych stref picia na Błoniach czy urządzania ogródków piwnych obok szkoły na szefa KEKSTM . Uważam , że jego działalność w KW JKK , KO przy ratuszu nie upoważnia do powierzenia mu takiej roli. Aż strach pomyśleć jakie jeszcze pomysły z “wolnym piciem ” teraz na terenie powiatu zrodzą się w tej bogatej osobowości.

  • Odwal się od Krystiana ty nędzna kreaturo, żebyś zrobił (-a) tyle dla społeczności co on, to mogłabyś sie tu wypowiadać, a tak to zapraszam przez TV, najlepiej TVP info, to pewnie twoja ulubiona stacja. Nie pozdrawiam

 33. Ale w uchwale zapisano dodatek za lata pracy. Doniesie i bez mediów bedzie podwyżka.

 34. No, to po wypłaceniu pensji staroście, zarządowi i diet radnym powiat zasadniczo już nic nie może…. taki to samorząd

 35. Brawo PiS, ludzie na poziomie, nie zawistni i butni jak reszta politykierów.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.