Trwa ostatnia w 2018 roku sesja Rady Miejskiej w Łowiczu. Najważniejszym jej punktem było przyjęcie budżetu miasta na 2019 rok.

Większość radnych głosowała za przyjęciem budżetu w kształcie zaprezentowanym przez skarbnika miasta Arkadiusza Podsędka (projekt ten omawialiśmy już na naszych łamach), nie było żadnego głosu przeciw, wstrzymało się natomiast 6 radnych z klubu Prawa i Sprawiedliwości.
Zaplanowane dochody miasta na przyszły rok to 134.289.640 zł, wydatki 155.322.781,80 zł. Planowany deficyt – 21.033.141,80 zł ma zostać pokryty przychodami z kredytów i pożyczek w tej wysokości.

Wydatki inwestycyjne stanowią 26,5% wszystkich wydatków. Przewidziano 48 zadań inwestycyjnych (w tym 11 z budżetu obywatelskiego), w tym tak duże przedsięwzięcia jak modernizacja oczyszczalni ścieków czy budowa dróg dojazdowych i infrastruktury wiaduktu.

15 komentarzy

 1. Pamięć absolutna

  Burmistrz zapomniał o obietnicach wyborczych , przebudowa mostu już jest nieaktualna, bo jak mówi to nie science fiction a poważna inwestycja.Tak przekonywająco mówił przed wyborami do łowiczan, utrwalił to nawet na na filmiku , ile jeszcze z tych obietnic to zwykła kiełbasa wyborcza naszego mera? Czyżby wtedy co mówił to jakiś trans, skoro teraz ma świadomość, że realne projekty to musi być najpierw dokumentacja, zapewnione środki pieniężne. Nie mówił tego debiutant starający się o wybór ale doświadczony samorządowiec, jak to nazwać? uważam takie zachowanie jako kłamstwo wyborcze.

 2. Planowany deficyt – 21.033.141,80 zł ma zostać pokryty przychodami z kredytów i pożyczek . Czy radni wiedzą , że kredyty trzeba spłacać, ile miasto ma juz zaciągniętych kredytów?. Sadząc po wartościach nie uwzględnili chyba kredytu na oczyszczalnie miejską, której koszt może być wyższy prawie o 40 mln. zł od założonej i na pensje dla 3-go burmistrza. Władza miasta na miarę życia na kredyt, przekonana , że i tak wyborcy za nie zapłacą. Smutne i przerażające.

 3. Panie Biernacki, czy mamy to tak rozumieć, że przyszedł Pan do Krzysia i Henia po grube zlecenia za grubą kasę? Proszę mieć świadomość, że w Łowiczu jest wielu fachowców z różnych dziedzin, ale nie chodzą z “apelem” do ratusza, żeby miasto korzystało z ich doradztwa, bo to uwłaczałoby ich godności!!! Dam Panu radę, i to za darmo, wystarczy pracować “dniami i nocami”, a interes w galerii będzie się kręcił wyśmienicie, i nie trzeba będzie chodzić na sesje do ratusza, żeby proponować swoje doradztwo!

  • Proponuję Panu ponowne i dokładne odsłuchanie wypowiedzi Pana Biernackiego, ponieważ mam wrażenie, że zrozumiał Pan jego słowa tylko połowicznie.

 4. Ciekawe, czy ci “fachowcy” Pięta i Wójcik zrozumieli, co mówił Andrzej Biernacki?

 5. Oddajcie mu ratusz za złotówkę to on wam go bedzie wypożyczał na sesje raz w miesiącu za 10 tysięcy … Tak się sprawy maja z imprezami miejskimi w tzw galerii na Podrzecznej ! Rzeczywiście chłop ma głowę do interesów , tylko te rzadkie włosy w dużym artystycznym zgoła nieładzie …a ojciec bardzo porządny fryzjer pewnie patrzy na nie z niesmakiem ?

 6. Brawo Panie Biernacki. Wreszcie ktoś mądry w dziedzinie kultury utarł nosa władzy Łowicza.

  • Przecież on nie ma pojęcia o kulturze, siedzi w jednej konkretnej niszy i udaje niewiadomo kogo. A jak go o coś zapytać w kwestii kultury to twierdzi, że to nie jego kompetencje.

 7. już by baszcie miała powstać sala środowiskowa dla biednych dzieci!!!
  temu Panu już dziękujemy!!!

 8. No mistrz nad mistrze …na wstępie powiedział ze jest z innego lepszego świata i radni oraz burmistrz ( jako półgłówki a oni nie zareagowali na obelgę czyli prawda) nie maja szans by jego mastera prawd wszelakich zrozumieć ! Ze któryś nie wstał i dał mu w pysk to znaczy ze nawet mężczyznami nie sa !? A potem były pomyje na tych co kupują a nie tak jak on dostają za złotówkę , na tych co wydają książki bo on im prawa do tego nie dał itd. itd. itd …czy on dostał przepustkę z oddziału jakiegoś czy tabletek nie wziął ?

  • Widzę szanowny Panie, że Pan też nie zrozumiał wypowiedzi Pana Andrzeja.
   Według Pana teorii jak ktoś myśli inaczej niż większość “BIUROKRATÓW” z Urzędu Miejskiego to jest “niespełna rozumu”.

 9. NAJWAŻNIEJSZĄ “według mnie oczywiście”, ale obrazującą jak się w Łowiczu nie przemyślanie wydaje pieniądze, jest kończąca sesję wypowiedź pana Andrzeja Biernackiego.
  Brawo Panie Andrzeju, może MIESZKAŃCY naszego miasta w końcu się obudzą.