Dzisiaj, 6 kwietnia, na nadzwyczajnej sesji radni miejscy jednogłośnie poparli współdziałanie naszego miasta z Urzędem Marszałkowskim Województwa Łódzkiego, w zakresie wspólnej realizacji przedsięwzięcia Rowerowe Łódzkie, dzięki któremu od sezonu letniego 2018 roku ma szansę jeździć po Łowiczu 96 rowerów miejskich.

Przypomnijmy, że mają one stanąć: przy dworcu PKP Łowicz Główny, w pobliżu dworca na Przedmieściu, na Starym i Nowym Rynku, na Korabce: przy ul. Grunwaldzkiej i przy ZUK-u, na Bratkowicach nieopodal Tesco, przy ul. Starzyńskiego w pobliżu targowiska, przy OSiR na ul. Jana Pawła II oraz przy ul. Podleśnej w stronę Lasu Miejskiego, przy ul. Sadowej na Górkach i przy Kaliskiej w pobliżu Pływalni Miejskiej.

Stworzeniem systemu ma zająć się ŁKA, ale liderem projektu jest Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego. Ma do niego dołączyć 10 samorządów, w tym Łowicz.

System rowerów miejskich w miastach regionu, które będą partnerami projektu Rowerowe Łódzkie ma być połączony, co oznacza, że będzie można z nich korzystać dzięki posiadaniu tej samej karty ŁKA. Pierwsze 20 min. jazdy ma być bezpłatne.

O tym, na co przy tym projekcie zwracali uwagę radni i ile ma on kosztować napiszemy za tydzień. Tymczasem zachęcamy do lektury najświeższego numeru NŁ, gdzie na str. 1 i 3 obszernie wyjaśniamy znane już założenia przedsięwzięcia.

7 komentarzy

  1. Narzekanie,narzekanie i narzekanie. Co Wam sie nie podoba? Super sprawa z tymi rowerami. Zobaczcie sobie jak dzialaja tego typu rowery np w Warszawie. Z mila chcecia bede korzystal 🙂 Szkoda jedynie ze sciezek rowerowych jest tak malo.

  2. Szanowni Państwo nareszcie Burmistrz z kolesiostwem będzie miał czym się desantować – rower to nie taczka.A za to wszelkie zło które poczyniono przez lata dewastacji naszego miasta to odjazd rowerami będzie wielką wspaniałomyślnościom mieszkańców dla tejże ekipy ” świętoszków”

  3. Dla wiadomości – inicjatywa uchwałodawcza była kilkukrotnie podejmowana. Trza oglądać relacja albo czasem poczytać protokoły na stronie UM. Nie było to nie wiadomo co i nie zawsze kończyło się poparciem reszty rady ale się zdarzyło

  4. Na byle stanowisko urzędnicze robi się konkurs a na takie lukratywne nie bo inni chętni by byli?

  5. Zofia ma rację: powołano NOWĄ jednostkę miejską z nowym nipem, regonem ale konkursu który prawo wymaga nie było. Ciekawe dlaczego?

  6. Po mieszkaniach, pieniądzach teraz cwaniakom jeszcze darmowe rowery dadzą. Czy w Łowiczu większych problemów nie ma? A może by tak radni zajęli się obsadzaniem stanowisk w jednostkach miejskich? Czy jak się było w komitecie burmistrza to można dostać stołek dyrektora bez konkursu? I co radni tacy święci a problemu nie widzą?

  7. a czy za parkowanie rowerem trzeba będzie płacić? jakiej marki rowerem będzie można jeździć? czy rower wodny też będzie ? czy jeśli mam auto o nazwie rover moge liczyć na przywilej. i tak serio kiedy – jakiś radny przedstawi swój projekt uchwały bo nmoże radni nie wiedzą że to mogą i kiedy Burmistrzowie przestaną znów ufac urzędnikom