Kolejni dwaj radni – Krystian Cipiński i Krzysztof Igielski – złożyli dzisiaj w Urzędzie Miejskim w Łowiczu rezygnację z członkostwa w komisji, która będzie weryfikowała głosy oddane w głosowaniu nad ogólnomiejskim budżetem obywatelskim. Głosowanie trwa do 11 grudnia.

Krzysztof Igielski (z lewej) i Krystian Cipiński (z prawej) na sesji Rady Miejskiej w Łowiczu. Archiwum NŁ
Krzysztof Igielski (z lewej) i Krystian Cipiński (z prawej) na sesji Rady Miejskiej w Łowiczu. Archiwum NŁ

Zostali oni wybrani do tejże komisji na sesji 29 listopada. Trzecim radnym, który również miał w niej pracować, ale jako pierwszy złożył dzisiaj rezygnację, był Robert Wójcik.

Powodem tych rezygnacji były wątpliwości dotyczącego tego, czy jako osoby składające wnioski, powinni weryfikować poprawność głosowania na nie.

W takiej sytuacji burmistrz Krzysztof Kaliński zwrócił się do Rady Miejskiej, aby poza urzędnikami, w komisji pracowali przewodniczący wszystkich komisji stałych. Wyrazili oni na to zgodę. A są to: Zofia Wielemborek z Komisji Budżetu i Finansów, Krzysztof Olko z Komisji Gospodarczej i Rozwoju Miasta, Leszek Plichta z Komisji Mieszkaniowej i Socjalnej, Krzysztof Janicki z Komisji Rewizyjnej i Karina Sędkowska-Staszewska z Komisji Społecznej.

1 komentarz

  1. Ciekawe, czy gdyby nie rezygnacja Wójcika, to czy tak by się stało???

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.