Każdy nowy kapłan jest dla Kościoła na wagę złota. O ich roli mówił dzisiaj, 30 maja, na mszy w bazylice katedralnej ks. bp Andrzej F. Dziuba, ordynariusz diecezji łowickiej, który udzielił święceń prezbiteratu dwóm diakonom.

W dzisiejszej mszy świętej ze święceniami, oprócz biskupa ordynariusza, uczestniczyli też ks. bp Wojciech Osial i inni kapłani, w tym oczywiście rektor WSD w Łowiczu ks. Piotr Kaczmarek, inne osoby duchowne, jak i rodzina, przyjaciele czy bliscy obu wyświęconych.

Nowi kapłani w diecezji łowickiej to: ks. Damian Wiśniewski z parafii św. Floriana w Nowem (powiat kutnowski) oraz ks. Piotr Paweł Zieliński z parafii Świętych Jana i Pawła w Mikołajewie (powiat sochaczewski). Już jutro będą w swoich parafiach sprawowali msze święte prymicyjne.

6 komentarzy

  1. Anka chuliganka

    Jakie ładne te ksinżulki.Szkoda że biskupy zaro je zdemoralizujom a z d**y zrobiom jim sito

  2. Zgodnie z wytycznymi w kościele należy nosić maseczki. Żadna z osób uczestniczących nie miała jej -nie mówię o duchowieństwu. Dzięki takim zdjęciom policja powinna ukarać wszystkich pokolei

  3. Dosyć hejtu

    Nie jest sztuką obrażać osób których się nie zna. Jeśli ktoś posuwa się do takich komentarzy w sposób grożący obrażając innych nie jest leszy od pedofila.

  4. Władysław

    Czyli krowa sie ocieliła

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.