Kościół w Al. Sienkiewicza wypełnił się dzisiaj, 22 lipca po brzegi. Na mszę św. o godz. 10 łowickie bernardynki zaprosiły gości i wszystkich swoich przyjaciół, aby razem świętować 100-lecie powrotu sióstr do Łowicza. Miały powody do radości, bo uczestników uroczystości było wielu. 

Liturgię sprawował biskup Wojciech Osial, po jej zakończeniu z chóru rozległ się głos siostry przełożonej Łucji Siejki, która dziękowała wszystkim za przybycie i wspólną modlitwę oraz zaprosiła wszystkich na poczęstunek. W czasie tej części jubileuszu była niezwykła okazja spotkania sióstr twarzą w twarz, ponieważ na co dzień większość z nich żyje za klauzurą (podczas mszy św. były właśnie na chórze lub za kratą). Siostry częstowały gości przygotowanymi przez siebie daniami, a także ciastami i tortem – które dostały od wiernych. Witały gości z uśmiechem i rozmawiały serdecznie z wszystkimi. 

Obszerny artykuł o tym, jak żyją łowickie bernardynki i kim dla nas są – przeczytasz w czwartkowym numerze Nowego Łowiczanina.  

7 komentarzy

  1. Władysława

    O była asystentka posła Tadeusza Woźniaka z biura w Łowiczu jak miło, że pamiętali – pozdrawiam posła Woźniaka

  2. to prawda dobre siostry gotuja cale kotly zupki i zywia cala bielawska pyha

  3. Ja jak jestem glodny to tyz ide do panien i zawsze mi dadza walowe a jak poszlem do ksindza to dal mi lopate i powiedzial zebym sie wziun za robote ja jezdym chory i nie moge robic cinszko.jak ksiundz latol po kolindzie to mu dolem dyche co dostalem z opieki ale pleban nie chciol bo za malo

  4. Jak kilka lat temu wyszlem z pierdla to mnie zywily a biskupy mnie pogoniely pan wikary wronka tez mi zalowol miski zupy.Jak nie wierzysz to wez rundelek i idz do panien a zoboczysz ze ci naleja do pelna.Pany biskupy by ci daly zebys sie udlawil.Tako je prawda.

  5. w czym te panie pomogły innym? tylko modlitwą a nie działaniem?
    cóż tak jest ….

  6. Brawo siostrzyczki,gdyby nie wasze dobre serduszka umarlbym dawno z glodu a zawsze u was zjem talerzyk zupki,dzekuje wam.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.