Na sesji Rady Miejskiej 29 listopada radni wybrali ze swojego grona 3 osoby, które wejdą w skład komisji, która będzie przeprowadzała weryfikację głosów oddanych na projekty w ramach ogólnomiejskiego budżetu obywatelskiego. Są to: Krzysztof Igielski, Krystian Cipiński i Robert Wójcik.

Sesja Rady Miejskiej - Radny Krystian Cipiński. fot. Archiwum NŁ
Sesja Rady Miejskiej – Radny Krystian Cipiński. fot. Archiwum NŁ

Poza radnymi do komisji zostali powołani, decyzją burmistrza następujące osoby: Maria Więckowska – sekretarz miasta, Grzegorz Pełka – naczelnik Wydziału Inwestycji i Remontów w Urzędzie Miejskim, Łukasz Kowalik – pracownik tegoż wydziału, Michał Zalewski – kierownik Biura ds. Kultury, Sportu, Turystyki i Organizacji Pozarządowych oraz Piotr Kozanecki – informatyk urzędu.

O ile do urzędników nikt nie miał uwag, to wątpliwości, czy w komisji tej powinien się znaleźć Krystian Cipiński wyraził Robert Wójcik. Zwrócił on uwagę, iż jest on autorem jednego z wniosków zgłoszonych do realizacji w ramach ogólnomiejskiego budżetu obywatelskiego.

Chodzi o budowę w Parku Błonie: placu do mini golfa, wyciągu saneczkowego oraz tzw. Góry Frajdy. Robert Wójcik ocenił, że Krystian Cipiński będzie sędzią we własnej sprawie. Między radnymi doszło do krótkiej, ale nie nieprzyjemnej wymiany zdań. Nikt więcej w tej sprawie nie zabrał głosu, a przewodniczący Michał Trzoska ogłosił przerwę. Tak, jakby sprawy nie było. 

Krystian Cipiński uważa, że w podobnej sytuacji jak on są pozostali wybrani do komisji radni, którzy także składali wnioski. Więcej na ten temat przeczytasz w Nowym Łowiczaninie 7 grudnia. 

 

Czy radni składający wnioski do budżetu obywatelskiego powinni weryfikować wyniki głosowania?

Loading ... Loading ...

37 komentarzy

 1. Kampania wyborcza na całego, przynajmniej do wyborów Łowicz będzie drugim Hollywood.

 2. https://youtu.be/1AxSezYP8MA?t=5h47m21s – Panie Robercie Wójcik, proszę się ustosunkować do pańskiego udziału w komisji. Jak wół widać, że składa pan wnioski do Budżetu Obywatelskiego. Zrobił pan to oficjalnie na sesji. Pańskie propozycje biorące udział w głosowaniu: “Naprawa podłoża na placu zabaw w parku Błonie…” oraz “Wyposażenie placu zabaw przy ul. Łyszkowickiej w sprzęt dla starszych dzieci…”.

 3. Jeśli miałoby być rzeczywiście uczciwie to przedstawiciel każdego projektu powinien być zaproszony do jakiejś tam komisji. Oglądałem fragment sesji nie sesji z linku ale tej ostatniej i tam Pan Wójcik został nominowany z uzasadnieniem, potem pojawiły się kolejne nominacje a potem nagle osoby zaczęły się wycofywać. Dla mnie to jakaś szemrana akcja. W fejsbukach aż kipi od Pana Cipińskiego i jego projektu. Mocno go firmuje więc nie ma się co dziwić że zostało to tak odebrane. Warto chyba zacząć oglądać te transmisje z obrad naszej “Rady” bo to niezły kabaret. Taka transmisja to dobra sprawa

 4. Mirosława Wolska-Kobierecka

  Od autorki: Byłam na tej części obrad sesji, gdy radni byli wybierani do komisji. Chciałabym prosić internautów, aby postarali się zachować zasady dobrego wychowania pisząc komentarze. I zapraszam do przeczytania artykułu, który ukaże się w papierowym wydaniu gazety w najbliższy czwartek. Powyższy tekst jest jedynie jego zapowiedzią. Mirosława Wolska-Kobierecka

 5. Misztrzunio

  Artykuł mocno stronniczy. Widać łowiczanin pokazał kogo będzie lobbował podczas przyszłorocznych wyborów. Niby wszyscy trzej “mają być sędziami w swojej sprawie” ale napisali tylko o jednym. Fajne zachowanie gościa z pcpru, widać jakim jest człowiekiem. Na szczęście działa jeszcze karma i te fałszywe zachowania odbiją się wszystkim mocną czkawką.

 6. Nieźle mi się obrywa, niestety zupełnie niesłusznie. Proszę rzucić okiem na nagranie z Sesji Rady Miejskiej z września tego roku. Wygląda na to, że pan Robert Wójcik jest również, jak to nazwał “sędzią we własnej sprawie”, ponieważ zgłosił kilka propozycji do Budżetu Obywatelskiego, a teraz będzie je weryfikował. https://youtu.be/1AxSezYP8MA?t=5h47m21s

  • Głupota sięga zenitu – mogłeś się pochylić nad tym fragmentem i sprawdzić, czy którykolwiek z zaproponowanych projektów przez Roberta znalazł się na liście. Widać, że marketing nie zastąpi myślenia. Tnący się brzytwy chwyta ale ta brzytwa Ci nie pomoże – bo żaden z pomysłów w zgłoszonej przez niego formie nie znalazł się na liście.

   • Jest jedna inwestycja w budzecie ogolnomiejskim i na dzielnice Przedmiescie. Czyli 2 wnioski pana Wojcika biora udzial w glosowaniu.

 7. mieszkaniec

  Udział Pana Krystiana w tej Komisji, jak zresztą pozostałych radnych jest niefortunny i to fakt. Mało jest merytorycznych urzędników w Ratuszu by sobie z tą weryfikacją poradzili? Natomiast przykre jest że Pani Mirosława Wolska-Kobierecka, która nie była na Sesji RM, nadmuchuje sztucznie temat. Jest drugie dno.

 8. Wielkie mecyje o jakieś durne komisje. Kali dobrze “przykrył” swoją porażkę-chyba po raz pierwszy rada mu nie klepnęła uchwały (chodzi o spółkę)-to jest dopiero ciekawostka!, a o tym się nie pisze.
  Szkoda tylko, że włodaż swoich lojalnych ludzi (czytaj Krystka) poświęca aby przykryć swoja nieudolność, pazerność i lenistwo. Szkoda i Krystiana i Roberta. że tyle jadu na nich wylewacie. Uważam, że Krystiana nie powinno być w tej komisji (nie wiem czy to próżność czy ktoś go namówił), ale waga problemu wykreowana przez media-najprawdopodobniej na zlecenie nieadekwatna do popełnionego czynu.

  • To jesli mamy byc fair, to rowniez wojcika i Krzyska Igielskiego nie powinno byc. Placzacy wojcik polecial do mediow, ale sobie sam strzelil w stope. Brawo wojcik!

 9. Kolega Robert

  Krystian nic się nie przejmuj, dalej rób swoje. Żeby tylko inni robili tyle co Ty, a nie szukali dziury w całym to by te miasto do przodu poszło.

 10. Franciszek

  Cóż za afera bo-gate ;-). Czy ci ludzie nie mają się czym zajmować??? – Kamiński przegrał spółkę to se przynajmniejj powołał komisję aby legalizować ten bałagan z budżetem obywatelskim zalegalizować. Mieszkańcy za wszystko zapłacą!!! A czy ten z foci to nie jest ten który zasiada prawie we wszystkich komisjach – “czasy się zmieniają, a pan ciągle zasiada w komisjach”

 11. Wonz@interia.pl

  Wójcik to fajny merytoryczny facet – zawsze przygotowany, a nie napompowany marketingowo chłystek na usługach wonza.

 12. Pipek – zaje…ty to on jest ale w nibylandii.

 13. Góra bajdy!!! – za 300 tyś w reklamowany zakresie inwestycji się nie wykona. Po raz kolejny po najbardziej zaje….styl placu zabaw ktoś kogoś nabija w butelkę.

 14. Dlaczego Wojcik robi afere, skoro sam ma identyczna sytuacje?

 15. Pracownicy ŁOK, OSiR i innych jednostek miejskich nie powinni pełnić funkcji radnych –
  oczywista sprawa! Mieliśmy już pasiaki na przejściach dla pieszych, rowery na chodnikach, a teraz BADZIEW GÓRKA! TRAGEDIA 🙁

 16. Panie Robercie Wójciku, a który projekt jest pana? Niech no pan opowie, jak będzie go pan weryfikował? Czy będzie pan sędzią we własnej sprawie?

 17. Dobre! KAŻDY, podkreślam – KAŻDY – z powyższych radnych (Cipiński, Wójcik, Igielski) jest związanych z projektami do budżetu obywatelskiego, a dostało się jednemu. Ktoś tu usłyszał to, co chciał usłyszeć.

 18. Wójcik złożył swój projekt do Budżetu Obywatelskiego i też, idąc tym tokiem myślenia, jest sędzią we własnej sprawie, bo zasiada w tej komisji.

 19. 15 pozostałych wniosków nie ma szans. Ludzie znów zostali zrobieni w konia.

 20. Na miejskich słupach ogłoszeniowych plakaty z “Górą frajdy”, na tablicy ogłoszeniowej w UM plakat z “Górą frajdy”, na różnych portalach internetowych “Góra frajdy”. Pod plakatem napis, że pomysłodawcami są Panowie Cipiński i Bończak. Panowie bardzo promują ten projekt i przy okazji także siebie, więc moim zdaniem należy to rozpatrywać pod względem moralno – etycznym. W mieście już się mówi, że najprawdopodobniej wygra górka.
  Czy to jest w porządku??? Czy to jest zachowanie “obywatelskie”???

 21. przejrzystosci w samorzadach nie ma i nie bedzie dla mnie ktoś kto jest pracownikiem ŁOK finansowanym przez ratusz nie powininein miec mozliwosci zostac radnym, nawet jezeli jest jednym z lepszych

 22. Obserwator

  Dla mnie to kolejny człowiek który będzie pilnował interesów Burmistrza. Cały ten budżet to kiełbasa wyborcza.

 23. Odnośnie budżetu obywatelskiego jest wiele wątpliwości np. jawności wszystkich złożonych wniosków jak również ich weryfikacji. Ale co z tego jak i tak wszystko jest “ładnie tłumaczone” i nie ma dostępu do wszystkich informacji. Ostatnio ładnie się zasłonięto ochroną danych osobowych. Nie wiedziałem, że Imię i Nazwisko zgłaszającego są tak wrażliwymi danymi 😉 Niestety jest tak, że obecnie trudno powiedzieć kto i w jaki sposób złożył wniosek, kto i w jaki sposób go zweryfikował i na jakiej podstawie przeszedł dalej lub został odrzucony.

 24. Wszyscy trzej są związani z projektami Budżetu Obywatelskiego i dobrze, że będą w komisji bo będą patrzeć na ręce urzędnikom.

 25. Nieważne kto głosuje, ważne kto liczy głosy. Taka stara prawda pochodząca z minionej epoki.

 26. Czy przypadkiem wojcik nie jest w lowickie.pl ktore rowniez zlozylo swoj projekt?

 27. No właśnie. Pan ,,impertynencja” powinien honorowo się wycofać. Tyle że trzeba wiedzieć co to ,,Chonor”.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.