22 pary małżeńskie, z różnym stażem, od 6 miesięcy do ponad 50 lat, spotkały się w niedzielę 11 lutego w parafii na Korabce na zorganizowanej tam po raz pierwszy Randce Małżeńskiej przez wikariusza ks. Kamila Goca.

Łowicz – Parafia na Korabce. Randka Małżeńska.

– Przyszliśmy bo spodobała nam się ta inicjatywa, wcześniej nie było propozycji skierowanej do małżeństw. Nie żałujemy, bo z pewnością takie spotkanie wzmacnia związek, ale też wiarę, pozwala zatrzymać się i docenić czas jaki się ze sobą spędziło – powiedziała nam Anna Kołaczek, której na randce towarzyszył mąż Waldemar. Mają za sobą 15 lat wspólnego życia.

Wikariusz pomysł zorganizowania randki przeniósł z pw. Chrystusa Dobrego Pasterza w Łowiczu gdzie wcześniej pełnił posługę. W rozmowie z NŁ powiedział, że ma nadzieję, że inicjatywa ta przyczyni się do integracji parafian i ich zaangażowania w jej życie.

Po mszy świętej o godz. 18. ks. Kamil zaprosił małżonków do sali św. Wiktorii znajdującej się w zabudowaniach obok świątyni. Tam obejrzeli wspólnie film Siła Modlitwy w reżyserii Alexa Kendricka, a po nim odnowili przyrzeczenia małżeńskie. Dalej spotkanie kontynuowali w sali obok, gdzie przygotowany został poczęstunek, małżonki przyniosły ze sobą swoje wypieki, a parafia zadbała o herbatę i odpowiednie nakrycie stołów.

3 komentarze

  1. A maja wstep na taka bibe osoby zyjace na karte rowerowa?

  2. Toś się Euzebia popisała

  3. Swoje wypieki od Chojeckiego…

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.