W miniony weekend na drogach powiatu łowickiego doszło do kolejnych nadużyć ze strony kierujących. Jeden z nich poruszał się w obszarze zabudowanym z prędkością 102 km/h, inny prowadził samochód mając w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu.

W piątek 26 lipca ok. godz. 14.45 w Polesiu, policjanci zatrzymali samochód Volkswagen Passat, którym kierował 33-letni mieszkaniec powiatu łowickiego. Mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdem, a ponadto był nietrzeźwy. Wydmuchał 1,22 mg/dm3 alkoholu z płuc, co stanowi ponad 2,5 promila. Mężczyźnie grozi teraz do 2 lat pozbawiania wolności.

W piątek 26 lipca ok. godz. 22.20 na ul. Koziej w Łowiczu, 21-letni mieszkaniec Łowicza jadący samochodem marki Saab, podczas wykonywania manewru omijania zaparkowanych pojazdów, uderzył w Renault Megane, a ten z kolei w Opla Vectrę. Kierowca był trzeźwy, został ukarany mandatem.

W sobotę 27 lipca ok. godz. 7.50 na drodze wojewódzkiej nr 584 w Małszycach, 42-letni mieszkaniec Łodzi, kierujący Fordem Fiestą znacznie przekroczył prędkość w obszarze zabudowanym – jechał 102 km/h. Policjanci ukarali go mandatem karnym i zatrzymali jego prawo jazdy.

W niedzielę 27 lipca ok. godz. 14.30 na ul. Blich w Łowiczu, 18-letni mieszkaniec powiatu łowickiego poruszający się Fiatem Seicento, na skutek niedostosowania prędkości do warunków jazdy, zjechał z drogi i uderzył w ogrodzenie posesji. Był trzeźwy, został ukarany mandatem.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.