Wydziały Urzędu Miejskiego mieszczące się w budynkach B i C (w podwórzu głównego budynku) mają być za kilka lat przeniesione do kamienicy przy Starym Rynku 3, którą miasto kilka lat temu przejęło od Skarbu Państwa.

Pomysł został przedstawiony przez burmistrza Łowicza Krzysztofa Kalińskiego, 25 kwietnia na sesji Rady Miejskiej.

Burmistrz zaznaczył, że będzie to możliwe dopiero po gruntownym remoncie i adaptacji kamienicy przy Starym Rynku 3, czego koszt szacowany jest aktualnie na 7-8 mln zł. Kamienica nie jest w najlepszym stanie technicznym, ale zabezpieczono ją remontując dach. Na parter kilka lat temu powróciło biuro oddziału PTTK w Łowiczu, pomieszczenia dzieli ono z ratuszowym biurem ds. kultury, sportu, turystyki i organizacji pozarządowych. W kamienicy obecnie ubywa lokatorów, nowymi nie jest zasiedlana.

Burmistrz określił, że miasto powinno wziąć pod uwagę remont budynku po ukończeniu obciążających jego budżet dużych inwestycji: budowy tunelu pod przejazdem kolejowym w ciągu ul. Mostowa Armii Krajowej, Chełmońskiego, dróg dojazdowych i wiaduktu nad przejazdem kolejowym w ulicy 3 Maja i modernizacji oczyszczalni ścieków. Jego zdaniem będzie to miejsce w pełni funkcjonalne.

Budynki B i C natomiast miałyby zmienić swoje przeznaczenie na budynki gospodarcze. Obecnie mieszczą się w nich wydziały: spraw komunalnych, spraw obywatelskich, inwestycji i remontów, gospodarki gruntami oraz spraw lokalowych i działalności gospodarczej.

3 komentarze

  1. Dwór rośnie !!!

  2. Czyli rozbudowa administracji?!

  3. Przejmą a potem Mostowski za grosze kupi – brawo – burmistrz wszystko kumplom wyprzeda za drobne

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.