Złożony przez burmistrza do Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi wniosek o dofinansowanie budowy budynku, w którym znajdzie się sala widowiskowa na 350 miejsc siedzących, planowana przy ul. Kaliskiej zostanie dofinansowany kwotą prawie 4 mln. zł.

ŁOWICZ. Koncepcja sali wielofunkcyjnej przy ul.Kaliskiej.

Wiadomość dotarła do ratusza dziś. Burmistrz Krzysztof Kaliński powiedział nam, że cieszy się z niej, choć zastrzega, że na prace budowlane trzeba będzie poczekać.

Spodziewa się, że do końca roku będzie można podpisać stosowną umowę, a wobec faktu, że podstawą wniosku był program funkcjonalno-użytkowy budynku, na początku 2019 roku można się spodziewać przetargu w którym zostanie wybrana firma, która go zaprojektuje i wybuduje.

Prawie 4 mln. zł, które otrzyma ratusz, pokryją w 80% koszty budowy budynku, w technologii pasywnej (energooszczędnej).

Cały wniosek opiewał na 10,5 mln. zł – różnica to koszty, które ratusz poniesie na jego pełne wyposażenie, w skład którego będzie wchodzić m.in. sprzęt nagłaśniający i oświetleniowy sceny, zagospodarowanie widowni, wyposażenie pozostałych pomieszczeń w tym, oprócz biurowych i gospodarczych, także sal w których będą mogły się odbywać spotkania w mniej licznym gronie, np. warsztaty, oprócz tego budowa parkingu na 200 miejsc postojowych.

– Na te pozostałe wydatki miasto będzie szukało pieniędzy w różnych instytucjach, podobnie jak robi to, z powodzeniem, Łowicki Ośrodek Kultury – zaznaczył w rozmowie z nami burmistrz Kaliński.

39 komentarzy

 1. Moze pan Michalak przyszedł z pomysłem,zeby w tej sali oczyszczalnie scieków zrobić skoro na Filtrowej pan burmistrz nawalił.

 2. Zrealizujemy wszystkie 15 punktów wyborczych z pomocą centali oraz premiera prosimy o poparcie Pis

 3. A co na konferencji obwieszczającej otrzymanie dotacji robił Kuczyński, Bieguszewska, Michalak Władek itp.??? Przecież oni nie są nawet radnymi miejskimi. Czyż to nie kampania wyborcza????

 4. Mam nadzieję, że wyborcy z Łowicza ocenią bierną postawę radnych PIS, którzy “przyklepywali” wszystkie pomysły Burmistrza (nie sprawdzili się jako radni) i z którymi tenże się nie liczył, co przyznał kandydat na burmistrza Pan Wolski. Dopiero jak zapadła decyzja, że PIS wystawia swojego kandydata na burmistrza, to się okazało, że “Kaliński jest be”. Nie należy również zapominać o liderze łowickich struktur PIS – “fachowcu” Kosiorku, który po licznych perturbacjach wylądował miękko w radzie nadzorczej Uniejowskich Term.

 5. Zajefajnie! 🙂

 6. Może pomyslcie tak jak Skierniewice o osobach niepełnosprawnych ,tam właśnie powstala placówka dzienna w której mogą przebywać osoby niepełnosprawne do 10godzin dziennie wyżywienie , rehabilitacjia ,warsztary

 7. “PiS oszukał! Robią nam multikulturalny śmietnik”! Szokujące info pracownika urzędu ds. cudzoziemców
  https://www.youtube.com/watch?v=fgGmoX3dUis

 8. Sala widowiskowa jak nic ściągnie tu inwestorów… zajefajnie, jeszcze zróbmy amfiteatr, Filharmonie- bo dla tych dóbr Inwestorzy będą tu inwestować, młodzież przestanie wyjeżdżać i tłumy z emigracji wrócą!!!! w centrum miasta po zaniechaniu powstaje coś co w każdym normalnym mieście jest na obrzeżach- Teren po Jednostce Woskowej to był wspaniały kwartał miasta Łowicza do zagospodarowania. Miasto pożałowało 5 mln ten co przy bierności miasta to kupił-i już zarobił 19 mln- Co to gospodarz w tym mieście!!

 9. Sorawa jednostki ? Jak to w biznesie – wygrywa ten ktory ryzykuje i ma pieniadze. Reszta nie ma nic do gadania – no chyba ze ma pieniadze i ryzykuje 🙂

  Przynajmmiej nie musimy latac po Sochaczewach zeby zajrzec do martres spirt czy innych ….

  Pozdrawiam wszystkich Lowiczan – troche wiecej optymizmu i spojrzenia na pewne tematy z roznych stron.

  Em.

  • Radny iksiński

   Em. Przyłącz się do NAS do PiS. Serdecznie zapraszam 🙂 Spójrz pod naszym kontem widzenia i odmień swoje życie. Mamy najlepszą kadrę i fachowców od wszystkiego. My Ci powiemy jak żyć, co myśleć i co czuć. My Cię nie opuścimy w potrzebie. Chodź do NAS, mamy super grill. Jest jak w rodzinie. Z nami pokochasz to miasto na nowo i spojrzysz na nie z perspektywy wieczności. Uwierz mi, PiS to przyszłość tej ziemi.

  • ile kur..a można?

   Za zaprzepaszczenie szansy na wykup terenu po jednostce burmistrz powinien beknąć. Ale na układy nie ma rady…

 10. Wszystko zalezy od punktu widzenia. Komus potrzbny aqupark, komus tor formuly 1 😉 ja uwazam ze miasto to taka duza firma, gdzie mieszkancy sa klientami – i jak to w uslugach – nie dogodzisz wszystkim. Czasami po prostu trzba poczekac, a znajdzie sie miejsce i na aquapark i na tor 🙂

  Obserwując zmiany Lowicza przez te kilkanascie lat – in plus. Biorac pod uwage nasza lokalizacje ( nie jestesmy Kutnem, a tym bardziej Skierniewicami ) i tak uwazam ze jest bardzo dobrze. Zwroccie uwage np na Sochacew – gdzie jeszcze kilka lat temu tiry smigaly przez centrum.

 11. Fajnie, gratuluję. A ksiezoki jak zwykle narzekają i szukają miodu w duszach

 12. Ta hala powinna powstac już dawno,ale nie na kaliskiej tylko na terenie po jednostce wojskowej od strony ulicy jana pawla, w okolicach osir 1.Jednak nam panujący burmistrz nie sluchał glosu ludu i oddał grunty w centrum miasta tym którzy wiedzą jak zarobić na tym.Dlatego czekamy na dobrą zmiane.

 13. Radny iksiński

  Jak my z PiS dojdziemy do należnej nam władzy to w miejscu tej sali widowiskowej zbudujemy kościół na miarę XXI wieku. Da się to załatwić bez problemu. Tylko nas wybierzcie.

  • Słaby coś ten ironiczny hejt. Szydzenie z kandydatów PiS ci nie wychodzi?

   • Nie szydzę lecz wychwalam nasze szeregi ku chwale ojczyzny. PiS jest najlepsze Stefan.

   • Stefan nie rób nagonki na swojego radnego iksińskiego miłośnika prawa i sprawiedliwości. To ja jestem za prawem do 500+ i za sprawiedliwym przydziałem diety 1600 + . I świątynię też pobuduję abyśmy wszyscy się pomieścili. Na chórze będziemy my radni, a na dole reszta naszych wyborców.

  • Daj sobie spokój z tymi głupimi tekstami na temat kościołów. Jak ci nie pasują kościoły to do nich nie chodź i cześć. Nikt ci nie każe. Swoje mądre komentarze zachowaj najlepiej dla siebie.

   • Edwin, ja lubię kościoły i nigdzie nie napisałem że mi przeszkadzają, chciałbym aby było ich więcej w mieście bo gołym okiem widać że jest za mało.

   • @RadnyIksiński
    Tak jak pisałem, daj sobie spokój z durnymi komentarzami.

   • edwin, nie odbieraj mi wolności słowa o którą my w PiS tak walczymy. Teraz ja Tobie odpowiem, że jak nie możesz czytać słów prawdy iksińskiego zwanych przez Ciebie durnymi komentarzami, to nie czytaj ich bo nikt Ci nie każe. Pozdrawiam Cię edwin i życzę spokojnej nocy. Mam nadzieję, że spełnią się Twoje wyborcze marzenia.

   • @iksiński
    Iksiński, piszesz bzdury i roisz sobie, że to jakieś prawdy.

   • edwin, wiesz chyba mnie jednak przekonałeś bo faktycznie to są bzdury ! Dzięki za pomoc. Dzięki Tobie wypiszę się jednak z PiS. Zrozumiałem swój błąd. PiS to nie jest to co najlepsze. Jeszcze raz dziękuję.

 14. Wczoraj o drodze, dziś o milionach. Same zbiegi okoliczności przedwyborcze. Jaki królik jutro wyskoczy z kapelusza ? Budowa kosmodromu ?

 15. To nie przypadeklecz działanie w mieście!!!!!!!!!!!!!!!!!#!

 16. Jaki przypadek 3 dni przed wyborami:)

  • Co mi po kolejnej budowie skoro trzy dni czekałam aby dostać się do lekarza.

  • No może akurat tak wojewoda uznał, że warto przed wyborami to opublikować, należy się cieszyć, zawsze to coś nowego w mieście. Szkoda, że już nikt się nie chwali, że w ocenie merytorycznej dostaliśmy mało punktów, tylko 62,50 % co stanowi 27 miejsce z 29 🙂 dofinansowanych.
   Skierniewice dostaną prawie 8 milionów przy projekcie budowy żłobka za 20 milionów, będą mieli żłobek chyba dla całego miasta, u nas podobno było 12 miejsc ostatnio.

   • Mariuszek, wniosków było złożonych ponad 100. Do drugiego etapu przeszło 30. Więc dla ścisłości 27 miejsce na ponad 100. Uśmiechnij się.

 17. Ciekawa wizualizacja, tylko błagam niech ta sala nie nazywa się “sala wielofunkcyjna” jak na zdjęciu.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.