Okrągły jubileusz koła, połączony z Ogólnopolskimi Targami Pszczelarskimi pt. “Wiosna w Pasiece”, odbył się dziś, 15 kwietnia, w Łowiczu.

Targi, na których swoje produkty prezentowali nie tylko pszczelarze, ale i producenci sprzętów i odzieży dla nich, ośrodki doradcze, jak również wytwórcy kosmetyków oraz suplementów diety na bazie miodu, zorganizowano na łowickich Błoniach. Rozpoczęły się już o godz. 8.00, a odwiedzających przybywało zwłaszcza w godzinach okołopołudniowych.

Od godz. 9.30 w pobliskiej Restauracji Szkiełka pszczelarze mogli wysłuchać wykładu pt. “Matka pszczela jako alternatywa rodziny pszczelej”, wygłoszonego przez inż. Czesława Korpysę – wieloletniego kierownika pasieki zarodowej w Kocierzowych. Zainterwsowanych nie brakowało, a prelegent okazał się zajmującym mówcą.

Około godz. 11.45 spod muszli koncertowej, w asyście miejskiej orkiestry, wyruszył przemarsz pocztów sztandarowych i pszczelarzy do Bazyliki Katedralnej, gdzie mszę świętą w intencji świętującego 80-lecie Koła Pszczelarzy w Łowiczu odprawił biskup łowicki Andrzej F. Dziuba.

Targi odwiedził prezydent Polskiego Związku Pszczelarskiego Waldemar Kudła oraz liczne reprezentacje kół i związków pszczelarskich.
Obszerniejszą relację z pszczelarskiego święta w Łowiczu zamieścimy w gazetowym wydaniu “Nowego Łowiczanina”, a już teraz zachęcamy do obejrzenia filmu z przemarszu oraz obszernej galerii zdjęć.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.