Reklama zewnętrzna jest obecnie bardzo popularna i stanowi chętnie wybierany rodzaj docierania do świadomości konsumentów. Wskazuje się, że daje łatwość nawiązania relacji z potencjalnym kupującym, z uwagi na szereg właściwości i od lat cieszy się popularnością i skutecznością w docieraniu do klientów. Posiada, jednak też wady. Oto najważniejsze cechy tego typu reklamy.

Reklama zewnętrzna wady i zalety

Reklama marketingowa stanowi treść, która zostaje umieszczana poza domem klienta. Ma formę perswazji, która przejawia się pokazaniem zalet danego produktu lub usługi. Przekłada się to na jej popularność i skuteczność. Istnieją jednak negatywne podejścia do tego typu reklamy, co podkreśla jej słabe strony. Oto wady i zalety tego typu reklamy.

Zalety reklamy zewnętrznej

Za największy atut tego typu reklamy uważa się jej masowy zasięg, co daje możliwość dotarcia z przekazem do szerokiego grona odbiorców, będących potencjalnymi klientami. Obecnie stanowi to jedyną formę reklamy, która posiada tak szeroki odbiór. Jest to ważne, ponieważ daje marce lub usłudze możliwość zaistnienia na stałe w świadomości klienta, co wpisuje się w kwestię promocji wizerunku i rozpowszechniania marki. Chcąc być obecnie skutecznym i mieć dobre wyniki sprzedażowe, konieczne jest wyjście z cienia anonimowości. W tym zakresie reklama zewnętrzna daje taką możliwość, co jest uznawane za jej największy atut.

Kwestia ta wiąże się z faktem, że każdy odbiorca to ten potencjalny nośnik treści reklamowej. Im ich więcej, tym reklama jest skuteczniejsza, ma większy zasięg. Inna zaleta to możliwość komunikowania się z różnymi rodzajami odbiorców, o różnych profilach demograficznych, zawodach, przekonaniach itp.

Do innych zalet możemy zaliczyć również dużą częstotliwość oraz elastyczność.

Wady reklamy zewnętrznej

Z uwagi na fakt, że reklama występuje w otoczeniu konsumenta, mogą pojawiać się opinie, że jest zbyt nużąca, a nawet zaśmieca otoczenie. Jej częstotliwość powoduje, że może być męcząca.

Kwestia ta wiąże się z faktem, że reklama zewnętrzna wymaga właściwego umiejscowienia, by nie nabrać znaczenia pejoratywnego. Stąd konieczność zadbania o dobre rozlokowanie, ponieważ jego brak uznaje się za wadę. Np. umieszczona zbyt blisko bloków ostra, pełna kolorów reklama w formie wyświetlanej na monitorze treści, może zaburzać sen.

Reklama wizualna zewnętrzna – AnyShape

Adres: ul. Rolnicza 338A 05-092 Dziekanów Polski, Łomianki, Warszawa

NIP: 5272040855

REGON: 016085308

telefon: +48 696 777 222

email: biuro@anyshape.pl

Data rozpoczęcia wykonywania działalności gospodarczej 2005-11-15

undefined

Komentowanie nie jest możliwe.