Podobnie jak w wielu szkołach w całej Polsce, tak i w Popowie śpiewano dzisiaj 9 listopada o godzinie 11.11 Mazurka Dąbrowskiego. Od wspólnego odśpiewania hymnu Polski rozpoczęła się przygotowana na ten dzień akademia na 100-lecie Niepodległej.

Szkoła włączyła w ten sposób w zainicjowaną przez Ministerstwo Edukacji Narodowej akcję „Rekord dla Niepodległej”. Z okazji 100. rocznicy zaśpiewano wszystkie cztery zwrotki hymnu Polski. Tekst hymnu był wyświetlany na telebimie, można go było odnaleźć w śpiewnikach patriotycznych wydanych przez Stowarzyszenie Tradycja i Pamięć.

Następnie przed publicznością prezentowały się grupy przedszkole z programami wierszy i piosenek. Po nich na scenę wkroczyli starsi uczniowie, którzy odtworzyli historię Polski od czasów utraty niepodległości aż po jej odzyskanie. Specjalnie na tę okoliczność członkowie szkolnego chóru ubrali się w mundury wojskowe, a w ich repertuarze znalazły się najbardziej znane pieśni patriotyczne.

Na ekspozycji w jednej z sal zaprezentowane zostały cukierniczy akcenty na 100-lecie Niepodległej, którymi były torty z wizerunkiem godła Polski, w kolorach flagi lub z hasłami niepodległości.

2 komentarze

  1. Wielkie brawa dla dzieci z Popowa.

  2. O, dzieci nie nauczyły się hymnu, z karteczki śpiewają ?

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.