Wczoraj, 30 września w mobilnym punkcie poboru krwi, który zaparkował na Starym Rynku, udało się zebrać aż 19,35 litra tego życiodajnego płynu. Zazwyczaj nie jest to więcej niż niż 10 litrów.

W sumie do godz. 12. zarejestrowały się 53 osoby, które zadeklarowały chęć oddania krwi, ostatecznie oddały ją 43 osoby, które zostały dopuszczone do poboru przez dyżurnego lekarza. Byliśmy na miejscu, większość osób deklarowała, że przyszła oddać krew dla ciężko chorej na wirusowe zapalenie mózgu Joanny Okraski z Zabostowa Małego w gminie Łowicz. Pochodząca z Łowicza 26-latka jest mamą 4-letniej Kariny i 6-letniego Wojtka. Apel o oddawanie krwi nadal jest aktualny, dotyczy on szczególnie grupy krwi 0 Rh -.

Dla chcących pomóc pani Joannie w walce o zdrowie informujemy, że kolejny pobór w Łowiczu, także w ambulansie RCKiK z Łodzi, odbędzie się 14 października w godz. 9.00 – 11.00. Do tego czasu płyn życia można oddawać np. w Skierniewicach, gdzie ambulans Centrum będzie stał na parkingu przy Urzędzie Miejskim w dniach: 1, 3, 8 i 10 października.

O poniedziałkowym poborze pisaliśmy tu:

Oddają krew dla Joanny Okraski z Zabostowa Małego

1 komentarz

  1. ofiara mafii łowickiej

    Po szlachetnych czynach poznajemy człowieka. Ze względu na zły stan zdrowia – ostatnimi laty do tego przyczyniła się w radykalny sposób i na różne sposoby mafijna działalność wraz ze skorumpowaną zarazą – nie mogę oddać krwi, ale wierzę w pomyślne zakończenie walki o zdrowie p.Joanny. Powodzenia.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.