Planowany do 15 grudnia remont oddziału chorób wewnętrznych łowickiego szpitala został przedłużony do 16 marca. Prowadzone obecnie prace nie powinny być wyjątkowo uciążliwe dla pacjentów, ponieważ obejmują korytarz przed windą, dyżurkę pielęgniarek oraz pomieszczenie dawnego laboratorium.

Widać już efekty remontu, który może potrwać jeszcze 2,5 miesiąca. Na zdjęciu pokazujemy, że miejsca brakuje i łóżka wciąż są na korytarzu. fot.
Widać już efekty remontu, który może potrwać jeszcze 2,5 miesiąca. Na zdjęciu pokazujemy, że miejsca brakuje i łóżka wciąż są na korytarzu. fot. Mirosława Wolska-Kobierecka

Pacjenci z interny już za kilka dni zostaną przeniesieni do wyremontowanych pomieszczeń w części wschodniej oddziału (część zachodnia jest już wyremontowana), które obecnie są sprzątane i urządzane. Ale do końca remontu liczba łóżek (która w normalnym trybie wynosi 54) będzie jeszcze ograniczona.

Jak nam wyjaśnili dyrektor szpitala Jacek Kaniewski oraz kierownik Wydział Inwestycji i Zamówień Publicznych w starostwie Edward Reske, przedłużenie terminu zakończenia prac związane jest z dodatkowymi pracami, jakie zleciło starostwo: wymianą pionów wodociągowych oraz instalacji gazów medycznych. Potrzeba ich wykonania została stwierdzona już po rozpoczęciu robót.

Więcej o kosztach tych robót oraz zakresie remontu na internie przeczytasz w najnowszym numerze Nowego Łowiczanina.

1 komentarz

  1. W końcu coś zaczęło się dziać z tym Łowickim szpitalu

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.