Zmniejszenie wydatków planowanych na remont oddziału pediatrycznego szpitala w Łowiczu w budżecie na 2019 rok, wywołało długą dyskusję na ostatniej sesji Rady Powiatu Łowickiego, na której budżet ten był przyjmowany.

Radni z PSL i Porozumienie Łowickiego optowali za tym, żeby remont na pediatrii rozpocząć już teraz, o dotacje ubiegać się po jego rozpoczęciu. Fot. Mirosława Wolska-Kobierecka

Sprawa ta okazała się punktem zapalanym, ponieważ poprzedni zarząd ze starostą Krzysztofem Figatem w projekcie budżetu zaplanował ponad 3,8 mln zł na remont pediatrii – dokładnie tyle, ile wyniosła kwota z przetargu, rozstrzygniętego w ostatnim dniu przed pierwszą sesją w nowej kadencji.

Obecny zarząd, ze starostą Marcinem Kosiorkiem nie planuje podpisania umowy z wyłonioną firmą. Zmniejszył wydatki na pediatrię do 1 mln zł, zapowiadając działania o pozyskanie na ten cel dotacji z zewnątrz, tłumacząc to tym, że inwestycja i tak byłaby realizowana na kredyt.

Jakie argumenty padały w czasie tej dyskusji i czy nie były one zbyt mocne oraz jakie jeszcze inwestycje planuje realizować powiat łowicki w przyszłym roku – przeczytasz w najnowszym numerze Nowego Łowiczanina.

8 komentarzy

 1. to nie miało być kukułcze jajo to tylko kolejny interes , tak jak u nas na osiedlu w Belchowie utylizacja opon pod naszym nosem. Całe szczęśćie że czesc tych poronionych pomysłów udało się przerwać!!!!!! Jak w skeczu … >>nie ważne gdzie , nie ważne od kogo , najważniejsze żeby przyjąć <<, zdrowie wasze gardło moje, hehehe

 2. Andrzej Grabowski

  Pomysł remontu w wyniku którego oddział dziecięcy funkcjonowałby na dwóch odcinkach oddalonych od siebie o dwa piętra był pomysłem nierozsądnym (żeby nie powiedzieć głupim). W jego wyniku koszty bieżące funkcjonowania oddziału dziecięcego zwiększyłyby się o kilkaset tysięcy złotych rocznie. Byłoby to działanie na szkodę szpitala. Remont oddziału dziecięcego tak, ale nie taki.

  • Dlatego wyborcy odsuneli od władzy nieudolny ZSL (nie mylić z przedwojennym PSL), a Dobra Zmiana powinna za to usunąć ze stanowiska dyrektora szpitala Kaniewskiego.

 3. Łowiczonin

  Dobra zmiana odwołała remont!

 4. Obserwator

  Dlaczego jedna firma z gminy od Figata miała wykonać ten remont?
  I wykonała wcześniejsze w Szpitalu?

  • zsl chcial podrzucić kukułcze jajo nowej władzy i tak zrobił tania zagrywka
   jak by wygrali wybory to firma z bednar by to zrobiła jak przegrali wybory to krzyczą hańba pisiory niechcą remontu TANIA ZAGRYWKA PANIE FIGA Z MAKIEM

 5. Panie Figat, Wy Towarzyszu z PSL mieliście dużo czasu aby wykonać ten remont. Teraz przestań pan bredzić!!!

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.