Dzisiaj, 4 grudnia, radny miejski Robert Wójcik złożył w Urzędzie Miejskim w Łowiczu swoją rezygnację z członkostwa w komisji, która będzie weryfikowała głosy oddane w głosowaniu nad ogólnomiejskim budżetem obywatelskim.

Robert Wójcik Archiwum NŁ
Robert Wójcik Archiwum NŁ

Poza urzędnikami wybranymi przez burmistrza, do pracy w tej komisji na sesji 29 listopada, wybranych zostało 3 radnych: Krzysztof Igielski, Krystian Cipiński i Robert Wójcik. Już na sesji doszło do krótkiego spięcia pomiędzy radnymi Robertem Wójcikiem i Krystianem Cipińskim, którego tłem był fakt, że drugi z nich jest pomysłodawcą i wnioskodawcą projektu powstania na Błoniach tzw. Góry Frajdy, przez co stanie się „sędzią we własnej sprawie”.

Radny Cipiński uważa, że każdy z powołanych do komisji radnych jest w podobnej sytuacji, ponieważ był autorem lub współautorem jakiegoś wniosku.

Sprawa – dość nieoczekiwanie – wywołała duże emocje, które są widoczne w komentarzach pod tym artykułem. W takiej sytuacji Robert Wójcik ocenił, że lepiej będzie, gdy złoży rezygnację.

4 komentarze

  1. Pan Robert taki szlachetny! Panie Wójciki jak dorosnę będę taki honorowy jak Pan! Porozmawiam z moją wychowawczynią, żeby pana zaprasiła do naszej klasy i wygłosił wykład o męstwie.

  2. Przynajmniej chłop ma jaja a nie cip….

  3. Bardzo dobra decyzja. Trzeba uszczelnić cały system głosowania – zgodnie z zaleceniami Miejskiej Komisji Rewizyjnej!!!

  4. No proszę, najpierw wójcik chciał komuś smrodu zrobić i poleciał z płaczem do gazetki. Teraz jak zobaczył, że sobie sam zrobił tym kuku, to znowu poleciał i wszystko odkręca. Myślisz pan, że z ludzi tak łatwo głupków zrobić?

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.