6-miesięczny chłopiec z okolic Żychlina, który trafił do szpitala z licznymi obrażeniami, do których doszło w wyniku pobicia, został już zoperowany. Nadal pozostaje w szpitalu w Łodzi. Jego stan jest poważny.

Śledczy ustalili, że za obrażenia chłopca odpowiadają jego rodzice. Usłyszeli już prokuratorskie zarzuty.

Fot. KWP Łódź
Fot. KWP Łódź

Ojciec odpowie za usiłowanie zabójstwa, a matka za narażenie dziecka na niebezpieczeństwo utraty życia. O ich dalszym losie zdecyduje sąd.

Przypomnijmy, że wieczorem 6 kwietnia do Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi ze szpitala w Kutnie przywieziono 6-miesięcznego chłopca z obrażeniami ciała.

Podczas badania lekarze stwierdzili, że obrażenia dziecka mogły powstać na skutek przemocy. Szpital powiadomił policję.
Decyzją prokuratora zatrzymano 21-letnią matkę chłopca oraz jego 41-letniego ojca – mieszkańców miejscowości Budzeń k. Żychlina.

Rodzina chłopca nie była objęta procedurą policyjnej „Niebieskiej Karty”. Nie było tam też interwencji związanych z przemocą w rodzinie.

Fot. KWP Łódź
Fot. KWP Łódź
Fot. KWP Łódź
Fot. KWP Łódź

Okoliczności tej sprawy wyjaśniają policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Kutnie. Przesłuchano świadków i przeanalizowano opinię biegłego z zakresu medycyny.

Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy pozwolił prokuratorowi na przedstawienie obojgu rodzicom zarzutów. 8 kwietnia ojciec dziecka usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa, za co grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Matka usłyszała zarzut narażenia chłopca na niebezpieczeństwo utraty życia, co jest zagrożone karą do 5 lat więzienia. Prokurator wystąpił z wnioskiem do sądu o aresztowanie obojga podejrzanych.

Wcześniejsza informacja:

Niemowlę w stanie ciężkim walczy o życie – rodzice zatrzymani [aktualizacja]

6 komentarzy

  1. To Gawron były strażak z OSP Żychlin. Lubił popic

  2. W więzieniu zrobią mu z d….y jesień średniowiecza. Szkoda tylko matki, bo pewnie ją też tlukł, a będzie siedzieć.

  3. Kerti_naprofargo

    Dzieciaku wytrzymaj to i żyj w dobrym zdrowiu. Za taki start wżycie zasługujesz na DOBRO !!!!

  4. Z wyglądu całkiem zwykli ludzie. Szkoda dziecka

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.