26 października w kościele św. Barbary w Osinach oprawiona została msza św pogrzebowa Tomasza Jędrzejczaka. Polityk i samorządowiec zginął tragicznie 19 października w Warszawie. Miał 52 lata. 

W uroczystościach pogrzebowych wzięła udział rodzina, przyjaciele oraz liczna grupa współpracowników i mieszkańców Głowna. Na zakończenie mszy św. kilka osób wygłosiło mowę pożegnalną m.in. burmistrz Głowna Grzegorz Janeczek i poseł Marek Matuszewski. Mówili oni m.in. o tym, że Głowno i rodzina były bardzo ważne dla Tomasza Jędrzejczaka. W swojej działalności był on człowiekiem, który umiał łagodzić spory, a jako polityk był osobą cierpliwą – a to ważna cecha. 

Przyjaciel pana Tomasza podkreślał też, że zmarły bardzo lubił też muzykę i taniec. Był osobą lubianą za to, że był pogodny, przyjacielski i umiał znaleźć czas dla każdego człowieka, nie było dla niego rzeczy niemożliwych, chętnie angażował się w akcje charytatywne, – Wszyscy świeci balują w niebie – zacytował fragment piosenki Budki Suflera, ale dalej zmodyfikował go mówiąc – a wśród nich ty. Mam nadzieję, że kiedyś będziemy się tam razem bawić.  

 

 

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.