Klub Mamy Łowicz i Łowickie.pl przygotowały dziś w niedzielę, 9 czerwca, zabawę dla całych rodzin na polanie biwakowej w Lesie Miejskim z okazji Dnia Mamy i Dnia Dziecka. Była to piąta impreza zapoczątkowana przez Klub, a druga zorganizowana wspólnie ze Stowarzyszeniem.

Piknik w Lesie Miejskim zorganizowany przez Klub Mamy Łowicz i Łowickie.pl.

Jacek Kłos z Łowickie.pl, powiedział nam, że dopisała pogoda i frekwencja, choć impreza była płatna (10 zł od osoby), rozdysponowano 300 zaproszeń, wzięło w niej udział także sporo rodzin, które w czasie jej trwania wybrały się rekreacyjnie do lasu. Katarzyna Skierska-Pięta także z Łowickie.pl powiedziała, że cieszy widok całych rodzin bawiących się i odpoczywających na kocach w cieniu drzew.  Beata Bieguszewska z Klub Mamy Łowicz podkreśliła, że dzięki sponsorom udało się zapewnić dla każdego zapisanego dziecka upominek, poza tym każda mama otrzymała z rąk wiceburmistrza Mariusza Siewiery goździka.

Atrakcji było sporo, harcerze z Hufca ZHP prowadzili dla dzieci animacje, członkowie Klubu Turystyki Rowerowej “Szprycha” przygotowali tor przeszkód, łowiccy policjanci prezentowali sprzęt i znakowali rowery, na których przybyło wielu uczestników zabawy. Obecni byli też strażacy, którzy zafundowali jedną z większych atrakcji, szczególnie dla dzieci, którą była kurtyna wodna, była też wata cukrowa, popcorn, dmuchańce, basen z kulkami i trampoliny.

6 komentarzy

 1. Impreza – świetna. Tylko miejsce nie to!!! Przecież to jest las pełen zwierząt. Nic o tym nie wiecie? Polecam spacer brzegiem lasu o świcie. Sarenki, dziki, zające, mnóstwo ptaków. A w lesie harcują wiewiórki. Mieszkają lisy, borsuki i inne pomniejsze stworzenia. Gościnnie bywa też łoś. W ubr. spotkałem go dwukrotnie. Wyobrażacie sobie czym jest dla tych zwierzaków ryk syren policyjnych i strażackich? A spaliny samochodów rozjeżdżających ten w sumie niewielki lasek? Moim zdaniem tego typu imprezy w lasku to totalne nieporozumienie. Mamy w Łowiczu tyle innych miejsc gdzie można je organizować: błonia, łąki nad Bzurą, boiska szkolne, stadiony… A do lasu idźmy podglądać to co jeszcze zostało z naszej pięknej przyrody…

 2. ofiara mafii łowickiej

  Z całym szacunkiem, ale należy przyśpieszyć /uporządkować/ organizację tych masowych , opóznionych imprez -Dzień Matki 26maj – dzień Dziecka 1.o6 – bo już tuż, tuż zbliza się Dzień Ojca i nastepne. Będziemy karmieni li tylko imprezami?!

  • 500+ jeszcze masz wiec nie narzekaj. Nikt nie karmi darmozjadów. Nie po to jest ta impreza. Każda pora jest dobra aby promować aktywny wypoczynek i wspólne (chociażby) siedzenie na kocyku niż w domu z tabletem. Brawo mamusie 🙂 Gdyby endorfiny mogły eksplodować to tam byłby lej widoczny z kosmosu 🙂

 3. to zadzwoń do niego może jeśli tak to Cię nurtuje. Jako mieszkaniec masz prawo do informacji publicznej. Sądzę że nie było Cię na pikniku tylko sobie zdjęcia przeglądasz i trolujesz. My się bawiłyśmy wczoraj świetnie. Jak na amatorski zespół to impreza naprawdę fajnie przygotowana. Starsza i młodsza miały co robić. Za rok też się piszemy. Pozdrawiam Majka

  • Pytanie drobne mam

   Uprzejmie dziękuję za odpowiedź. Myślę, że w obliczu jej treści nie mam po co występować do UM o dostęp do informacji publicznej. Na marginesie kolejny raz przyznaję, że inicjatywa pikniku znakomita. Podobnie jak w setkach miast, miasteczek, gmin i wiosek w Polsce. Wystarczy przeczytać NŁ. Od kilku tygodni nie ma numeru bez relacji z jakiegoś pikniku. Burmistrzowie jeżdżą od jednego do drugiego. Siewiera w Lasku KJK na Bolimowskiej. Super. Tylko moje uprzejme pytanie dotyczyło warstwy strategicznej dla miasta, mniej rozrywkowej. Tu jednak ciiiiiiszaaaaa.

 4. Pytanie drobne mam

  Dobra inicjatywa. W ogóle rozrywka, integracja i kultura są ok. Skoro jednak widzę na zdjęciach w-ce burmistrza Siewierę, to pozwalam sobie zapytać o 3 kluczowe decyzje podjęte przez niego w okresie od dnia powołania. Coś takiego, co rzeczywiście zmienia jakość życia mieszkańców. Coś na miarę jego obietnic. Czy ktoś może łaskawie napisać? Dziękuję.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.