Od godziny 10. około 80 rolników z powiatu kutnowskiego, gostynińskiego i łęczyckiego blokuje drogę krajową 92 w Bedlnie. Rolnicy, ubrani w żółte kamizelki, chodzą z transparentami po przejściu dla pieszych, uniemożliwiając płynny ruch samochodów.

Protest rolników na drodze krajowej nr 92 w Bedlnie. Fot. Dorota Grąbczewska
Protest rolników na drodze krajowej nr 92 w Bedlnie. Fot. Dorota Grąbczewska

Pojazdy co 15-30 minut są przepuszczane.

Organizatorem jest Agro Unia, której struktury są tworzone w całej Polsce. Do protestu dołączyli też niezrzeszeni rolnicy, by wyrazić swoje niezadowolenie z polityki rolnej i niezadowolenie z braku kontroli napływu rolniczych produktów zza granicy.

Rolnicy większy protest zapowiadają 6 lutego w Warszawie.

24 komentarze

 1. “niezadowolenie z braku kontroli napływu rolniczych produktów zza granicy.” Hipokryci pierd***ni a maszyny rolnicze to tylko polskie kupujecie??? Produkty to tylko polskie kupujecie??? Na parobków tylko Polaków bierzecie???? W ubrania tylko polskie się ubieracie???

 2. Idioci pod sejm strajkować, a nie zwykłym ludziom życie utrudniać a później macie pretensje że ludzie z miasta nie mogą na was patrzeć mają być wam wdzięczni że przejechać nie można??Jedźcie strajkować do tych co na to wpływ mają żeby to oni odczuli na własnej skórze a nie zwykłym ludziom. Lekarze nauczyciele i rolnicy- najbardziej roszczeniowe towarzystwo ciągle mało i mało

 3. Każdy ksiądz jest pedofilem? Każdy policjant bierze w łapę? Każdy handlarz jest złodziejem???? Tak samo nie każdy rolnik jest pijakiem. Takie wypowiedzi ubliżają porządnym rolnikom których jest większość. Ciekawe komu statystycznie częściej zabierają prawko, rolnikowi czy kierowcy zawodowemu… Mentalność wasza jest tak popieprzona żeby na każdym kroku kogoś zmieszać z błotem, żeby czasem kogoś nie poprzeć. Nie ważne jak mi się wiedzie. Ważne że inni mają gorzej.

  • A skąd wiesz, że tych normalnych jest większość? Jakieś badania były na ten temat? Twoja mentalność jest popieprzona…

 4. Ada ja znam temat a do tego bimber 😀I później ciągnik i w pole pijany .A kasa się kończy w zime to źle i na ulice wychodzić

 5. Teraz nie maja co robić chłopki to wychodzą na ulice.A jak sezon to jeżdżą pijani ciągnikami i życie jest piękne .A czym ten rolnik ma pomyśleć jak to kapucyny i alkoholicy

 6. Nikt nie napisał ile alkoholu kupili w monopolowym przed protestem? Podobno wzrost sprzedaży na poziomie 400 % w okolicy protesu to standard. Tak słyszałem w sklepie Pani Grażyny.

 7. Gienia z koła gospodyń

  Nabrał kredytów na traktory, a gdy sytuacja się pogorszyła chcą by im umorzyli te kredyty. To właśnie mentalność chłopów. Zero myślenia do przodu.

  • Który postulat mówi że chcą umorzenia kredytu??? Zastanów się zanim coś napiszesz.

   • Wszystkie…. tylko dajcie, dajcie, dajcie. Chłopi od czasów Mieszka zawsze byli tylko mięsem armatnim i nikt w miedzywojniu z nimi się nie liczył.

 8. Dokładnie 20 lat temu było podobnie, do akcji wkroczyła policja m.in. z gazem łzawiącym.

 9. Trzymajcie się. Skoro dla mundurowych pieniaczy i chciwców kasa była (650!), to dla wszystkich musi być.

 10. Idziecie nygusy gdzieś na posadę,do Lidla lub Biedronki.A nie innym utrudnianie prace.taz wam kur** w żniwa na drodze stanę!!

  • To wtedy będziesz żarł chiński chleb! Rolnik się sam wyżywi jakby co!

   • Mogę jeść i turecki arabski i każdy inny człowieku jest wolny rynek jak unia dopłaty daje itd to jest ok a jak w Danii czy Holandii taniej prosiaka wychodują to już jest be tylko prawda jest taka że sami te świniaki z zagranicy ściągacie do tuczenia i karmicie je tymi samymi paszami premiksami co na zachodzie więc proszę niepier,,ol głupot.

   • tylko jak niczego ne sprzeda to mu na prąd, gorzałę i opał do beemki braknie….

  • Albo na nauczyciela lub policjanta. Wtedy jak będą chcieli protestować wezmą sobie L4

 11. Ludzie jedźcie do stolicy i tam protestujcie

 12. a nie mogą u swoich sołtysów blokować kibelków

 13. a gdzie jest krzykacz spod osm-u?
  już ma ciepły stołeczek?