Zdecydowanych działań przeciwko rozprzestrzenianiu się wirusa afrykańskiego pomoru świń (ASF) w Polsce domagają się od rządzących krajem hodowcy trzody chlewnej i inni rolnicy, także z powiatu łowickiego.

fot. Tomasz Matusiak
fot. Tomasz Matusiak

Kilkanaście ciągników rolniczych w eskorcie policji wyjechało dzisiaj, 22 listopada, z Błędowa na drogę krajową 92. Rolnicy domagają się przede wszystkim redukcji populacji dzików, podkreślając, że obietnice składane im przez stronę rządową (m.in. przez ówczesnego wojewodę łódzkiego Zbigniewa Raua na spotkaniu w Przemysłowie) nie zostały spełnione.

Obawiają się, że dalsze rozprzestrzenianie się wirusa doprowadzi do całkowitego upadku polskich hodowli i zalania rynku przez gorszej jakości mięso z zagranicy. Podkreślają, że proces ten już trwa.

15 komentarzy

 1. Bez zrozumienia

  Przecież tu nie chodzi o ceny a ASF! Miastowe się odezwly a czytać ze zrozumieniem nie potrafią.

 2. Gall Anonim

  Gdyby zapytać tych panów na kogo głosowali zapewne wszyscy powiedzieli by że na PiS. To rządy PiS są odpowiedzialne za taki stan rzeczy. Jak przy głosowaniu nie myślą…… Ale ale apan Waldemar to gdzie……

 3. Dlaczego nikt nie wyjechał starą trzydziestką ? Tylko fyndy i dżon dyry , tragedii to tam bardzo nie widać , może tych dzierżaw było tyle nie brać ?

 4. Chłopki oddali głos na PIS A teraz im władza nie odpowiada . Cyrk .

 5. sławoj FLASZKA

  Dostali dotacje na te traktory a teraz wszyscy za to płacimy!

 6. Mam nadzieje że przyjdzie wieśniaką zapłacić słono za utrudnianie ruchu.

 7. Za dużo paliwka 😊
  Po ciągnikach widać że to sami biedni ci rolnicy xD
  Brak zajęcia…

 8. Precz z mięsem ! My miastowe chcemy żyć i być eko.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.