W większości kościołów w Łowiczu roraty, które będą odprawiane jeszcze przez najbliższe dni, aż do Bożego Narodzenia rozpoczynają się o godz. 7.00 rano. Tak jest w kościele ojców pijarów, w kościele na Korabce, w kościele św. Ducha i w kościele Chrystusa Dobrego Pasterza.

 

 

Natomiast w łowickiej katedrze roraty rozpoczynają się najwcześniej, bo już o 6.45. Natomiast w kościele na Korabce w środy roraty odprawiane są wyjątkowo o godz. 17.00.

 

 

Roraty czyli pierwsza msza o wschodzie słońca w okresie Adwentu, jest odprawiana ku czci Marii Panny. Z kolei Adwent to czas mający przypomnieć wiernym oczekiwanie na powtórne przyjście Jezusa Chrystusa. W jego skład wchodzą 4 niedziele adwentowe.

 

 

Adwent, z punktu widzenia liturgii Kościoła katolickiego, można podzielić na dwa okresy. Od początku adwentu do 16 grudnia to czas szczególnego oczekiwania na powtórne przyjście Jezusa Chrystusa na końcu czasów, a od 17 grudnia do 24 grudnia to czas bezpośredniego przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego.

Komentowanie nie jest możliwe.