68-letni rowerzysta trafił do szpitala po wypadku do jakiego doszło dzisiaj, 4 grudnia, na skrzyżowaniu ulic Mostowej i Starorzecze w Łowiczu.

Wypadek wydarzył się około godziny 7. Według wstępnych ustaleń policji – mężczyzna, mieszkaniec powiatu łowickiego, jechał ulicą Mostową w kierunku Starego Rynku, a więc drogą z pierwszeństwem. Nie ustąpiła mu kierująca Mitsubishi kobieta, która wyjeżdżała ze Starorzecza chcąc skręcić w lewo.

Kierująca samochodem to 37-letnia mieszkanka powiatu łowickiego. Oboje uczestnicy byli trzeźwi. Policja ustala dokładny przebieg i okoliczności zdarzenia.

20 komentarzy

 1. W minioną niedzielę (2.12) około godz. 17 przechodziłem po pechowym, słynnym już przejściu dla pieszych koło sklepu “Mleczko”, tj. przez ul. Sikorskiego. Znając “kulturę” łowickich kierowców – przepuściłem wszystkie jadące z obu stron samochody i udałem się po pasach w kierunku wspomnianego sklepu. Jeszcze nie zdążyłem opuścić przejścia a już biały osobowy samochód, jadący od strony targowicy – musiał hamować, by mnie nie potrącić. Lampa uliczna koło bloku nr 5 – nie świeciła. Po raz kolejny informuję, że w Skierniewicach już wiele przejść dla pieszych zostało doświetlonych.

 2. przypudruj kaisera fety to ci się rozjaśni

 3. Doświetlić przejście dla pieszych przy Dino bo tam kiedyś też dojdzie do wypadku. Piesi przechodzą przez jezdnię i nie patrzą czy pojazd jedzie czy nie. Uważają że są widoczni i mają przywileje a to pierwszy stopień do wypadku.

 4. na ul Mostowej i na Starorzeczu policja powinna stać non stop i zobaczyć powinna jak kierowcy robią po grudzie rowerzystom sama jeżdżę rowerem i 3 razy na moście zostałam zepchnięta z ulicy przez kierowców i nie wspominając o Starorzeczu gdzie czekają aż rower będzie kilka centymetrów od samochodu i wtedy ruszają mądrzy kierowcy a muszę napomknąć że mnie nie da się nie zauważyć na drodze ponieważ od światełek i kamizelek świecę nocą jak choinka kierowcy są do bani bo mają cztery kółka i kupe blachy wokół siebie i czują si bogami na drodze więc putam jeszcze raz gdzie jest policja

 5. W Wa-wie chowają rowery miejskie na zimę w Łowiczu uruchamiają

 6. A to co dzieje się przy Premium Park od strony ul Broniewskiego to dramat. Dodatkowo takie rozjeżdżanie rowerzystów zacznie się na dobre jeśli rower miejski zyska popularność ( w co wątpię gdyż regulamin i wysokość opłat jest przegięty w porównaniu np. do Łodzi czy Warszawy)

 7. Oświetlenie roweru czy kamizelka i tak nie wiele pomoże gdyż większość kierowców zwraca uwagę tylko na podwójne punkty świetlne (tj. światła innych samochodów) totalnie ignorując rowerzystów czy motocyklistów (którzy mają takie same prawa na drodze) Problemem jest mentalność kierowców którzy uważają że zawsze mają przed jednośladem pierwszeństwo. Sam jako rowerzysta miałem kilka sytuacji gdy ‘kierowca przejeżdżając przez ścieżkę rowerową (na lub z posesji głównie przy ulicy Jana Pawła II i Starościńskiej) praktycznie mnie najechał.

 8. Jaka ciemność

 9. Ciemnosc w tym mieście pzeraza

 10. nie uważają piesi, nie uważają rowerzyści, nie uważają piesi.

 11. W\g wpisów należałoby założyć kamizelki na samochody i będzie po równo.

 12. I w tym mieście powstają stacje rowerowe. Jak widać infrastruktura drogowa (i mentalność samochodziarzy) przygotowane perfekcyjnie na ruch rowerowy.

 13. Skąd takie pretensje do rowerzysty?!
  Jechał drogą z pierszeństwem, a jakaś baba, myśląc, że SAMOCHÓD > ROWER, wymusić chciała i jej nie wyszko. Naprawdę gratuluję podejścia.

  • Oczywiście że to nie była wina rowerzysty. Myślę że to oczywiste. Chodzi tylko o poprawę bezpieczeństwa. Być może gdyby miał kamizelkę byłby bardziej widoczny.

   • A może kuźwa wreszcie powstaną ścieźki rowerowe jak was niestać na napisanie odpowiedniego projektu na budowę lub przebudowę drogi to weźcie farbę od malowania zebr i namalujcie ścieżki na drogach

 14. Kamizelki odblaskowe dla rowerzystów przez cały rok dla wlasnego bezpieczeństwa. Nie twierdzę, że tym razem rowerzysta zawinił, ale w taką pogodę naprawdę ich nie widać.

 15. Pewnie myślał że w taką pogode jest dobrze widoczny i może pojechać bez kamizelki i świateł w rowerze….czasami mimo że jest dzień warto zapalić lampkę w rowerze, szczególnie że mamy grudzień