Kobieta jadąca rowerem trafia do szpitala w Łowiczu, gdzie pozostała, po tym jak została potrącona przez samochód KIA Ceed.

Do wypadku doszło około godz. 16. Rowerzystka, 67-letnie mieszkanka Łowicza, jechała prosto w ul. 3 Maja. Według wstępnych ustaleń policji nie ustąpił jej pierwszeństwa kierowca osobówki, 42-letni mieszkaniec Łowicza, który jechał od ul. 11 Listopada.

Kobieta trafiła do szpitala. Oboje byli trzeźwi.

12 komentarzy

 1. Rowerzyści po zmroku nie mają kamizelek na barach, nie mają świateł , jeżdżą slalomem po drodze w mieścinie lub pod prąd na dk92 jeszcze objuczenie wielkogabarytowy bagażem.A policja śpi!!!

 2. Ja zarówno autem jak i rowerem jeżdżę właśnie asekuracyjnie, po prostu obserwuję uważnie innych, nawet wtedy, gdy mam pierwszeństwo. Kilka razy uratowało mnie to przed stłuczką. A tym bardziej gdy jadę rowerem-dzięki zdwojonej uwadze udało mi się uniknąć “wjechania” do cudzego samochodu, bo kierowcy często wyprzedzają rower, zatrzymują się i zaraz otwierają drzwi. Zawsze jeżdżę asekuracyjnie, nigdy z klapkami na oczach. I robię to W TROSCE O WŁASNE BEZPIECZEŃSTWO. Bo inni niestety tak jeżdżą, że nie warto im ufać. Innych nie zmienię, ale o swoje bezpieczeństwo staram się dbać.

  • Zdwojona uwaga to za mało spróbuj ją potroić w tedy osiągniesz najwyższy stopieñ bezpieczęstwa. 😎

 3. Tak….ciekawe…to może kierowcy samochodów też niech zaczną jeździć asekuracyjnie?! a może wolniej i uważniej? Do tych którzy piszą o koszulkach w dzień to dlaczego tak się bulwersujecie kiedy nakazano wam jeździć w dzień na światłach przecież to też poprawia widoczność samochodów….? proponuję przejechać się latem w kamizelce a zrozumiesz o co mi chodzi….

 4. Brawo Tom noga z gazu będzie bezpieczne

 5. Widzę że Nowicka chce już zarobić

 6. Czekam na dzień w którymś ktoś w końcu pójdzie po rozum do głowy i wprowadzi przepis nakładający na rowerzystów obowiązkowe zakładanie kamizelek odblaskowych bez względu na porę dnia i miejsce. Jechałem starym rynkiem kilka minut po tym zdarzeniu, słońca nie było, rowerzystka była ubrana na czarno, dodatkowo znaki kierunkowe Warszawa/Skierniewice skutecznie ograniczyły widoczność kierowcy.

  • Kamizelki powinny być obowiązkowe, ale póki co trzeba być bardziej uważnym. Ja tam zawsze zauważę rowerzystę, pieszego. Po prostu trzeba jeździć wolniej. Kierowcy też czasami są rowerzystami i pieszymi.

  • Przecież wypadek się wydarzył w ciągu dnia. Wprowadźmy przepis żeby każdy miał pomarańczowego koguta na głowie !!! Może lepiej aby każdy rowerzysta prowadził rower w kamizelce i jeszcze przed nim szedł jakiś człowiek i ostrzegał o tym fakcie !!!! Proponuje wyjąc głowę z ekranu telefonu i skupić się na drodze – co za wytłumaczenie że ludzie się spieszą.

 7. głupi komentarz

  • Komentarz może i głupi sle niestety ,,Oleg” ma racje wielu kierowców nie zwraca uwagi na rowerzystów, czesto wydaje im się że ,, zdążą przed rowerem”, czesto ignorują rowerzystów.
   Rowerzysta nie jest chroniony karoserią i niestety nawet jeśli mają pierwszeństwo muszą uważać bo nikt, nic i żadne pieniądze nie zwrócą im zdrowia, a co gorsze życia.

 8. Rowerzyści, jeździjcie asekuracyjnie. Starajcie się upewnić, że ten kto ma was przepuścić faktycznie was widzi. Klapki na oczach i jazda na oślep bo mam pierwszeństwo to nie jest dobry pomysł. Zbyt wielu kierowców się spieszy…