Dzisiaj, 8 marca, ok. godz. 12.30 doszło do potrącenia 75-letniej rowerzystki na ul. Starzyńskiego. Policjanci ustalili, że do kolizji doszło z jej winy.

– 75-letnia mieszkanka Łowicza zjechała rowerem z chodnika na przejście dla pieszych – poinformowała nas rzecznik policji w Łowiczu Urszula Szymczak. Wówczas została potrącona przez wyjeżdżający z Kauflandu samochód Opel Meriva, za kierownicą którego siedział 70-letni mieszkaniec pow. łowickiego.

Nieoficjalnie ustaliliśmy, że mimo rozległej rany nogi kobieta wróciła na targowisko, by zostawić w naprawie swój rower. Wówczas handlujący, wśród których była bliska jej osoba, zainteresowali się jej stanem i wezwana została karetka pogotowia. Kobieta został zabrana do szpitala, ale już go opuściła.

5 komentarzy

  1. Są stacje rowerowe, a nie ma dróg rowerowych, to tak jakby był dworzec kolejowy a by nie było torów. I o dziwo przy dworcu kolejowym są perony i szyny, to dlaczego przy stacjach rowerowych nie ma dróg rowerowych???

  2. a gdzie jest droga dla rowerów to jeżdżą po drodze .policja nie zwraca uwagi na takie zachowania .

  3. godzinę temu jakiś uczeń – w słuchawkach! Na pasy..przy starym rynku wprost pod koła, tym razem miał szczęście, ale kierowcę mogą o zawał takim zachowaniem przyprawić…może trzeba jakoś edukować albo po prostu posypać mandatami za jazdę po chodnikach?

  4. Zjeżdżanie z chodnika na przejście dla pieszych w Łowiczu to norma.

    • Dokładnie o robią to często starsze panie ,a jak kierowca zwróci im uwagę ,to jeszcze dostaje stek inwektyw pod swoim adresem 😑