Na ostatnie prostej są przygotowania do oddania do dyspozycji uczniów i nauczycieli nowej części Szkoły Podstawowej w Dobrej, w gminie Stryków. 

fot. Lilianna Jóźwiak-Staszewska

Placówka z początkiem roku szkolnego 2018/19 uruchamia dwukondygnacyjny budynek składający się nie tylko z sal lekcyjnych, ale również zaplecza kuchennego i sanitarnego. Nowy budynek to ponad 550 mkw funkcjonalnie zagospodarowanej i nowocześnie urządzonej przestrzeni. Pracownie przedmiotowe, na które w starej części budynku nie było miejsca, teraz posiadają również zaplecze do przechowywania pomocy dydaktycznych. Dla przedszkolaków urządzono dwa pomieszczania na parterze budynku, do których prowadzi oddzielne wejście. Wyposażona w kolorowe szafki szatnia już czeka na najmłodszych. Dla uczniów klas siódmych i ósmych zakupiono szafki, w których będą mogli zostawiać ubrania i część  podręczników.

fot. Lilianna Jóźwiak-Staszewska

Wszystkie meble i  pomoce naukowe jeszcze nie dotarły. Szkoła na realizację niektórych zamówień czeka od 2 miesięcy. Część pomocy naukowych będzie montowanych dopiero w pierwszym tygodniu powrotu uczniów do szkoły, ale jak mówi dyrektor Małgorzata Wielgus, prace będą przeprowadzane tak, by nie zakłócać toku rozpoczynającej się nauki. Pojawią się tu m.in. tablice multimedialne, jakie szkoła pozyskała w tym roku z ministerialnego programu “Aktywna tablica”. 

fot. Lilianna Jóźwiak-Staszewska

Szerzej na temat tego, czym od września przywita uczniów i nauczycieli SP Dobra oraz o tym, z czym związana jest termomodernizacja tej placówki, w kolejnym gazetowym wydaniu WG. 

 

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.