Uczniowie szkół z terenu miast i gmin Głowno oraz Stryków wzięli udział w eliminacjach gminnych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej “Młodzież zapobiega pożarom”.

Eliminacje dla zawodników z terenu miasta i gminy Głowno zorganizowano 14 marca w Zespole Szkół w Lubiankowie, natomiast dzień później, 15 marca, w sali OSP w Swędowie odbyły się eliminacje dla uczestników z terenu miasta i gminy Stryków.

W obydwu przypadkach ciężar organizacji turnieju spoczął na lokalnych oddziałach Związku Ochotniczych Straży Pożarnych i Jednostce Ratowniczo- st. kpt. Gaśniczej PSP w Strykowie, której dowódca mł. bryg. Bartłomiej Tomczuk i jego zastępca st. kpt. Adam Antczak byli autorami pytań, z jakimi zmagali się uczestnicy. Partnerami organizatorów i sponsorami nagród dla zwycięzców w obydwu przypadkach były lokalne samorządy.
W Lubiankowie w turniejowe szranki stanęło niespełna 30 osób, w Swędowie 35. Zawodnicy najpierw rozwiązywali test, których wyniki przesądziły o kwalifikacji do ustnej rundy finałowej. Z kazdej grupy wiekowej do finału przechodziły trzy osoby.

Eliminacjie dla uczniów z terenu gminy i miasta Głowna zakończyły się nst. wynikami:
– w kategorii szkół podstawowych miejsce I zajął Filip Kopania, miejsce II Dawid Krzeszewski, a miejsce III Filip Dziuda;
– w kategorii gimnazjalnej miejsce I zajęła Aleksandra Wawrzyn, miejsce II Kuba Rudnicki, a miejce III Jakub Dąbek;
– w kategorii ponadgimnazjalnej zwycięzcą okazał się Piotr Burtka, miejsce II zajął Jakub Guzek, a III Kamil Pieniążek.
Przewodniczącym komisji konkursowej był komendant gminny ochrony przeciwpożarowej Mariusz Bigos, a nagrody zwycięzcom osobiście wręczył wójt gminy Głowno Marek Jóźwiak.

Eliminacje gminne TWP dla uczniów szkół z terenu miasta i gminy Stryków zakończyły się nst. rezultatami:
– w kategorii podstawówek wygrała Aleksandra Burtka, miejsce II zajęła Małgorzata Maliszewska, a miejsce III Magdalena Goździk;
w kategorii gimnazjalnej najlepszy okazał się Marcel Ruta, miejsce II zajął Patryk Fortuna, a miejsce III Zuzanna Piotrowska;
– w kategorii ponadgimnazjalnej miejsce I wywalczył Piotr Wiśniewski, na miejscu II uplasował się Dawid Kołodziejski, a na miejscu III – Karolina Wójcik.
Komisji konkursowej TWP w Swędowie przewodniczył komendant Zarządu Miejsko-Gminnego OSP w Strykowie dh Jan Strzelecki.

Do eliminacji powiatowych, które rozegrane zostaną 28 marca zakwalifikowali się tylko laureaci miejsc pierwszych z etapu gminnego. W przypadku Głowna są to: Filip Kopania, Aleksandra Wawrzyn i Piotr Burtka. W przypadku Strykowa: Aleksandra Burtka, Marcel Ruta i Piotr Wiśniewski.

Gratulujemy!

Eliminacje gminne TWP w Swędowie. Fot. JRG PSP w Strykowie
Eliminacje gminne TWP w Lubiankowie. Fot. JRG PSP w Strykowie

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.